Prieskum ukázal, koľko fotiek svojho miláčika si spravia denne majitelia mačiek

Zaujímavé okno do mysle mačkofilov.

Zdroj: pexels.com

Aj napriek obrovskej obľube mačiek ako domácich zvierat zvyknú byť milovníci mačiek vnímaní ako čudáci a dostávajú kadejaké prezývky. Vďaka prieskumu teraz našťastie máme možnosť lepšie nahliadnuť na ľudsko-mačacie vzťahy a zistiť, čo na mačkách ich fanúšikovia vidia.

Anketa sa konala pri príležitosti Národného dňa mačiek, sviatku, ktorým si Američania pripomínajú svojich domácich miláčikov. Až tisícka respondentov odpovedala na rozmanité otázky, týkajúce sa ich vzťahu k mačacím kamošom.

Bežný chovateľ strávi so svojou mačkou podľa portálu People v priemere takmer tri hodiny denne. Za ten čas mačička stihne spraviť veľa roztomilých vecí, preto je zvečnená až siedmimi fotografiami denne. Bola by škoda nevyužiť tento bohatý vizuálny archív – až 41% majiteľov mačiek má preto v domácnosti ich zarámovanú fotku.

Aj napriek povesti samotárskych a sebeckých zvierat dve tretiny považujú svoje mačky za verné a zhruba rovnaký počet respondentov odpovedal, že sa k nim ich mačičky rady túlia. Úžasných 84% majiteľov považuje svoju mačku za člena rodiny, k čomu patrí aj pravidelné nakupovanie darčekov.

Cat Deal GIF - Find & Share on GIPHY

Viac ako tri štvrtina ľudí sa rozpráva s mačkami a berú to ako istú formu psychohygieny. Keďže mačka ti nepapuľuje a ani nekladie nepríjemné otázky, dve tretiny chovateľov mačiek uprednostnia čas strávený so svojím zvieratkom pred spoločnosťou ľudských kamarátov.

S takýmito pozitívnymi výsledkami pre mačací druh sa vynára otázka, koľkí účastníci prieskumu boli skutočne ľudia a či za klávesnicou nesedel niekto úplne iný…

Reading Some Bs GIF - Find & Share on GIPHY

Zdroj: people.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
12
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slovenské olympijské hry: takéto športové disciplíny by boli ako šité pre Slovákov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME