Utorok 27.9.2022
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš

Prieskum: Voľby by vyhral Hlas-SD nasledovaný Smerom-SD

Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry AKO pre televíziu Joj.


V prípade, že by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici septembra, zvíťazila by strana Hlas-SD so ziskom 19,3 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, ktorý zverejnila televízia Joj v relácii Na hrane. Agentúra konkrétne kládla respondentom otázku: „Skúste si prestaviť, že by sa teraz najbližší víkend znovu konali parlamentné voľby do Národnej rady SR. Išli by ste voliť? A ktorú stranu alebo hnutie by ste volili?“.

Na druhom mieste by sa podľa prieskumu umiestnila strana Smer-SD so ziskom 15 percent hlasov. Nasledovali by SaS (12,9 percenta), Progresívne Slovensko (10 percent), OĽaNO-NOVA-KÚ-ZZ (7,9 percenta), Sme rodina (7,6 percenta) a KDH (6,2 percenta). Do parlamentu by sa dostala aj Republika so ziskom 5,2 percenta hlasov.

TASR

Naopak, pred bránami zákonodarného zboru by ostali SNS (4,2 percenta), Szövetség – Aliancia (2,7 percenta), Maďarské fórum (2,5 percenta), Kotlebovci – ĽSNS (2,3 percenta), ako aj Za ľudí (2,3 percenta) a Dobrá voľba a Umiernení (jedno percento). Ostatné strany by nezískali podľa prieskumu ani jedno percento hlasov. Na základe výsledkov volieb by Hlas v parlamente získal 34 kresiel, Smer 27, SaS 23, Progresívne Slovensko 18, OĽaNO a Sme rodina po 14, KDH 11 a Republika deväť kresiel.

Podľa prieskumu by voliť išlo 60,1 percenta opýtaných s tým, že vedeli, komu dajú hlas. Naopak 15, 4 percenta respondentov by voliť nešlo. Spolu 24,5 percenta opýtaných nevedelo alebo nechcelo odpovedať, či a koho by išli voliť.

Prieskum agentúra robila v období od 8. do 14 septembra na vzorke 1000 respondentov telefonickou formou.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť