Prieskumy odhalili nechutnú pravdu. Spodnú bielizeň si každý deň nemení šialene vysoké percento ľudí

Velebnosti, jdu blejt!

Zdroj: Pixabay

Človek nemusí byť Monk, aby si osvojil základné hygienické návyky, no zároveň nemusí byť ani inšpektor Columbo, aby pochopil, že u väčšiny populácie tieto návyky absentujú. Stačí navštíviť priestory verejných toaliet, kde sa okrem všakovakých telesných tekutín mimo misy nachádza skutočne pestré portfólio dôkazov, že čistota pre mnohých ozaj nie je pol života.

Prípadne si stačí prečítať výsledok prieskumu, o ktorom informuje portál Mirror.co.uk. Podľa neho si spoločnosť zaoberajúca sa výrobou spodnej bielizne Tommy John zobrala na mušku viac ako tisíc Američanov s cieľom zistiť, ako často si menia tú svoju. Výsledky boli alarmujúce. Ľudia sú prasce. A ja, velebnosti, jdu blejt.

Ako často si ľudia menia spodnú bielizeň?

Spomínaný prieskum odhalil, že takmer polovica respondentov (45 percent) si spodnú bielizeň nemení na dennej báze. Trinásť percent zo všetkých respondentov to zatiahlo do ešte väčšieho extrému, pričom údajne jednu a tú istú spodnú garderóbu nosia po celý týždeň. Sedem dní. Vkuse. Tohto trestného činu sa dopúšťali najmä muži, ktorí sú až dvakrát náchylnejší pestovať si v trenkách nové formy života ako ženy.

Pixabay (https://pixabay.com/sk/vectors/telo-%C4%8Dlovek-mu%C5%BE-boxerky-charakter-154300/)

Ako dlho ľudia nosia jednu a tú istú spodnú bielizeň?

Okrem frekvencie obmieňania sa prieskum zaoberal aj našou lojalitou voči spodnej bielizni. Tam opäť takmer polovica (46 percent) priznala, že svoje kúsky vlastnia viac ako rok. 38 percent zúčastnených zase prezradilo, že majú svojho favorita, čo sa treniek a nohavičiek týka a v tejto fáze si už ani nedokážu spomenúť, kedy ho vlastne zakúpili. Môžu to byť mesiace, môžu to byť roky.

Na prvý pohľad nie je nič zlé na tom, nosiť spodnú bielizeň až dokiaľ sa nerozpadne. Problém však tkvie v tom, že tento kus odevu zhromažďuje denne kvantá baktérií a len málokto vie, ako ho správne očistiť. Hodiť ho do práčky na tridsať či štyridsať stupňov s ostatným oblečením totiž nepomôže. A ak spodnú bielizeň neperieš samostatne na vyššej teplote, je pravdepodobné, že nie je také čisté, ako si si myslel. Je teda viac než nutné obmieňať ho maximálne každého pol roka, ideálne aj skôr.

Pixabay (https://pixabay.com/sk/vectors/%C5%BEena-zavrie%C5%A5-nohavi%C4%8Dky-bikini-4286041/)
Loading

Ako často si meníš spodnú bielizeň ty?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Zdroje: mirror.co.uk, tommyjohn.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
10
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Sprchovanie mužov vs. žien. Nailustrovali sme tie najvtipnejšie rozdiely

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME