Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš
Zdroj: ©Shutterstock

Príhody s ľuďmi, ktorí dokazujú, že vzdelanie a inteligencia nie sú to isté

Niekedy ťa sedliacky rozum dostane ďalej ako desať titulov.

Sedliacky rozum je veľmi dôležitý. Darmo budeš mať dobré známky a v hlave zaevidovanú každú knihu, ktorú si kedy čítal, keď si v praktickom živote úplné nemehlo. Zozbierali sme pre teba zopár príhod z Redditu, ktoré tieto tvrdenia len potvrdzujú. Poď si ich spolu s nami prečítať.

1. Spolubývajúca mojej priateľky si momentálne dorába doktorát. Nebolo to tak dávno, čo nabehla na „Oreo diétu“. Keďže sú tieto sušienky vegánske, očakávala, že sa jej po zdravotnej stránke rapídne polepší. Bola veľmi prekvapená, keď sa tak nestalo.

2. Môj kamarát, ktorému sa za menom vyníma titul PhD, sa sťažoval, že jeho sušička nesuší. Spýtal som sa ho, ako často čistí filter, a jeho odpoveď bola: „Nikdy. Veď tam žiadny nie je.“ Spoiler – jasné, že tam bol. Vytiahol som z neho toľko bordelu, že by som z neho mohol upliesť sveter.

3. Moja bývalá spolužiačka doštudovala s vyznamenaním a najlepším priemerom z celej školy. Napriek tomu si nedokázala udržať prácu. Jej vedomosti boli čisto teoretické a v praktickej časti zlyhávala na plnej čiare. Paradoxne, tri roky po škole bola u nás na pohovore a ja – priemerná študentka – som rozhodovala o tom, či ju vezmeme. Nevzali sme.

4. Môj spolužiak bol akademický génius, jeden z najlepších študentov na prestížnej medicínskej fakulte. Boli sme spolu v supermarkete a on bral balenie ôsmich plechoviek koly. Na samoobslužnej pokladni naskenoval čiarový kód a pokladňa ukázala sumu 5 eur. Predpokladal, že to je cena za jednu plechovku, tak to naskenoval ešte 7-krát a ochotne zaplatil 40 eur. Pozeral som naňho ako obarený.

Príhody s ľuďmi, ktorí dokazujú, že vzdelanie a inteligencia nie sú to isté
Shutterstock

5. Poznám chlapíka s titulom PhD, ktorý si do Karibiku zbalil len svetre a dlhé nohavice. Po dvoch dňoch z nich musel odstrihnúť, lebo mu bolo neznesiteľné teplo. Nečakané.

6. Neprešiel deň, čo by sa jedna naša sestrička nechválila tým, že študovala na najlepšej univerzite v krajine. Bola to práve ona, ktorá počas pandémie buzerovala kuchárky v nemocničnej kuchyni, aby pridávali do jedla viac cesnaku, lebo cesnak lieči Covid.

Slovenka vo Švajčiarsku: Nerobím to, čo som vyštudovala, ale v zahraničí človek musí zatnúť zuby

Mohlo by ťa zaujímať:

Slovenka vo Švajčiarsku: Nerobím to, čo som vyštudovala, ale v zahraničí musí človek zatnúť zuby

7. Pomáhal som kamošom so sťahovaním. Jeden z nich si akurát robil doktorát. Balili sme nejaké škatule, keď sa ma zrazu práve tento kamoš opýtal, či nemám pílku. „Načo?“ spýtal som sa. „Aby som odpílil nohy zo stola, lebo takto sa nám nezmestí cez dvere.“ Keď som podišiel k stolu a odšrauboval mu všetky štyri nohy, skoro odpadol.

8. Budova mojej univerzity mala hádam sto rokov. Jedna z fakúlt sa počas môjho štúdia dočkala výraznej modernizácie, ktorej súčasťou bola aj renovácia jednej z učební. Namontovali tam technické vymoženosti od výmyslu sveta, ktoré sa študovaní profesori ani po troch mesiacoch nenaučili ovládať.

Navzdory rozsiahlemu školeniu tam neboli schopní ani zapnúť svetlo. Zapnúť mikrofón? Odtiahnuť tlačidlom závesy? Nula bodov. Pôvodne tam nemal byť klasický projektor, no škola pochopila, že nič komplikovanejšie jej zamestnanci nezvládnu. Tak ho tam napokon namontovali.

Príhody s ľuďmi, ktorí dokazujú, že vzdelanie a inteligencia nie sú to isté
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.