Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Zima tu oficiálne ešte síce nie je, no už stihlo nasnežiť a párkrát sa ocitla teplota pod bodom mrazu, čo znamená, že je zima. Milovníci tohto ročného obdobia sa veľmi tešia a tí, ktorí zimu nenávidia sa ešte stále snažia vymyslieť plán, ako sa nebadane odobrať na zimný spánok.

Ak patríš práve k tej druhej skupinke ľudí, tak potom veľmi dobre poznáš tie momenty, keď sa v tomto odpornom období objaví aspoň trochu nádeje.

Keď namiesto dažďa sneží

Jedna vec je, že nie je nikde blato, zatiaľ ani čľapkanica a tak sa nemusíš brodiť obrovskými mlákami a teda nie si ani taký mokrý. A druhá vec: Môžeš byť ten najviac zarytý človek, ktorý do špiku kosti neznáša zimu, ale tá zasnežená krajina určite pohne aj tvojím ľadovým srdcom. Je to jednoducho tá krajšia stránka zimy.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/snow-winter-cold-QBgv437eQ11WU)

Keď si oblečieš niečo, čo sa vyhrievalo na radiátore

Napríklad také ponožky, ktorých tam máš minimálne tri páry, lebo zima je pre teba obdobím, keď máš neustále studené nohy. Akékoľvek vyhriate oblečenie, ktoré si dáš v zime na seba, je dokonalé vykúpenie trvajúce aspoň pár sekúnd. Po tom, čo si musel vyliezť z vyhriatej postele do chladnejšieho prostredia, vieš oceniť každú maličkosť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/love-sad-hug-3oz8xLz5gnSla2STE4)

Keď si dáš teplú sprchu alebo vaňu po pobyte vonku

Bol si so svojimi kamarátmi vonku na vianočných trhoch, prípadne ti stačilo len prejsť od zastávky až po tvoj dom a už máš pocit, že si premrzol na kosť. Niet nad ten pocit, keď konečne vojdeš do tepla domova a môžeš sa ohriať. Až do momentu, keď si na ruky pustíš teplú vodu a ony reagujú nepríjemným štípaním. Avšak pri takej skvelej, horúcej vani dokážeš aj tento nepríjemný pocit prekonať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/bath-bubbles-relaxation-3o6ZtjFVifHAHt3MuA)

Keď ti konečne príde dopravný prostriedok, na ktorý čakáš

Niet v zime väčšej radosti. Hlavne, ak ti ten dopravný prostriedok mešká a ty sa nemáš kam skryť. Vtedy je aj bratislavská hlavná stanica miesto, kde pokojne prečkáš. Navzdory tomu, že je tam asi tak o dva stupne teplejšie ako vonku a obliehajú ťa rôzne zvláštne indivíduá. V treskúcej zime si rád za akékoľvek útočisko, pokojne by si sa schoval aj do krabice, ak by ti to pomohlo.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/syfy-frozen-z-nation-dj-qualls-3o7TKVESbDAfJJsPcY)

Keď majú konečne v podnikoch varené víno

Ďalšia z pozitívnych vecí, ktorá sa dá na zime oceniť, aj keď ju nemáš úplne v láske. Prichádza obdobie teplých nápojov, ktoré si môžeš užiť jedine v zime. Pokojne aj v lete, ale to vôbec nie je ono. Rovnako ako by ti nechutili mandarínky v lete a v zime melón. V podnikoch si môžeš užívať výsostne zimné nápoje, ako napríklad varené víno, teplú medovinu alebo punč. Nemusia byť, samozrejme, náležite alkoholické. Čo by však mohli vidieť viacerí ako výhodu týchto nápojov je to, že sa z nich dostaneš oveľa skôr do nálady, ako by si niekedy čakal.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/studiosoriginals-winter-cold-l3vR6JC7NZZgTpmWQ)

Keď konečne nájdeš poriadne teplé a pekné oblečenie

Bol by si síce najradšej, ak by existovalo iba jedno ročné obdobie a nemusel by si furt zháňať nejaké oblečenie vhodné práve do tohto obdobia. Ak už sa donútiš k nákupu nových zimných vecí, sú dva faktory, ktoré ťa na nich dokážu naozaj potešiť. Jedným z nich je funkčnosť oblečenia, teda ak sú naozaj teplé a nemrzneš v nich vonku a druhá je, keď tieto veci vyzerajú aj celkom k svetu. V prípade, že sa tieto dva faktory spoja, máš aspoň trochu väčšiu radosť zo studeného ročného obdobia.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/filmeditor-christmas-movies-a-story-xUySTQ6Ed5CVlxNgQ0)

Keď máš lepšiu výhovorku prečo neísť von

Zima môže byť pre niekoho veľmi smutným, melancholickým až depresívnym obdobím. Pre väčšinu introvertov je okrem toho aj obdobím, keď môžu byť pokojne sami so sebou, tráviť svoj voľný čas čítaním kníh v teple domova, prípadne pozeraním všetkých zameškaných filmov a seriálov. Ak sa aj stane, že ťa chce niekto vytiahnuť von, občas svojím šomraním na to, že je vonku zima, nakazíš všetkých ostatných a problém je okamžite vyriešený.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cute-food-life-l0Hluv3yV9QRirYc0)

Keď môžeš pokojne ležkať doma

Bez akýchkoľvek výčitiek. Vonku nesvieti slnko, ktoré by v tebe vytvorilo nejaké nepríjemné pocity z toho, že ty ležíš ako taká lemra už pol dňa na gauči a pozeráš filmy. Môžeš si obliecť plyšový overal, tepláky, sveter, mať mastné vlasy a užívať si svoju vlastnú, domácu pohodu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/3og0IyWMRzGpVdDDb2)

Titulná fotka: Alisa Anton, Unsplash


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.