Príjemné veci, ktoré patria k teplému počasiu, a teraz ich závidíme ľuďom z teplých krajín

Kde si melón, kde si slnko a kde je príjemné pobehovanie po vonku v mikine…

Vonku je v priemere teplota pod nulou a my sa už musíme babušiť do teplých vetroviek a nepohodlnej obuvi. Ľudia, ktorí žijú v teplých krajinách, nám možno závidia sneh, ktorý sa u nás občas objaví, no aj my im máme čo závidieť.

Pre nás úplne typické veci, ktoré si môžeme užívať v lete, si niekto užíva práve teraz. V takýchto krajinách je úplne prirodzené, že sa ľudia kúpu v bazéne či v mori na Štedrý deň. Na čo momentálne s láskou spomíname a závidíme ľuďom, ktorí žijú tam, kde je leto práve teraz? 

Zmrzlina

Neodmysliteľná súčasť leta. Síce si ju môžeme kúpiť v obchode, ale to jednoducho nie je ono. Niet nad výbornú zmrzlinu v kornútku, s ktorou si potom sadneš do parku a rozjímaš.

Ľudia, žijúci v teplých krajinách, si takto môžu užívať zmrzlinu aj práve v tejto chvíli, prípadne si ju dali pri prechádzke počas Prvého sviatku vianočného. Jasné, že si môžeme dať zmrzlinu aj my, ale asi by nám najskôr hrozil zápal priedušiek.

https://giphy.com/gifs/is-reasons-superior-UAzaYopok9PsQ

Melón

Ten momentálne už ani nemáš šancu v obchode dostať, ale asi by nám ani v tejto zime nechutil. Rovnako, ako niekomu nechutia mandarínky v lete. Niekto v takom Karibiku si však na ňom určite aj teraz rád pomaškrtí.

Nosenie krátkych vecí

Na niektoré si síce už pri nosení hrubých svetrov zabudol, ale aj tak sa už teraz nevieš dočkať, keď si dáš na seba obľúbené kraťasy, do ruky vezmeš mikinu a bude ti to stačiť. Hlavne chalani vedia veľmi dobre oceniť, keď ženy s nástupom leta pomaly zhadzujú vrstvy oblečenia, ktoré je stále kratšie a kratšie.

Tamara Bellis, Unsplash

Plávanie vonku

Teraz si môžeš ísť zaplávať akurát tak na plaváreň, ktorá nevábne vonia chlórom a dôchodcami. Niet nad vylihovanie na slniečku a hodenie sa do vody po namáhavom dni. Predstav si, že po poháriku vareného vína sa ideš okúpať do mora.

Určite lepšie ako stavanie snehuliaka. Tak nejak môžeme ľuďom závidieť všetky aktivity, ktoré oni môžu robiť vonku a my sme o ne ukrátení zimou. Vysedávanie s kávičkou na terase, piknikovanie, popíjanie koktejlov…

Akcie pod holým nebom

Festivaly sa síce asi nekonajú ani v teplých krajinách. No ľudia si stále môžu užívať hudbu pod holým nebom. Či už ide o nejakú miestnu diskotéku alebo posedenie na terase. Stačia aj obyčajné prechádzky po meste. Teraz si rád, ak prejdeš na zastávku, bez nejakej ujmy na zdraví.

Eric Nopanen, Unsplash

Dlhé, slnečné dni a večery

Vitamín D, veľa vitamínu D. Ľudia pod jeho vplyvom sú oveľa šťastnejší a priateľskejší. Niektorí z nás už určite zažili, aké je to zobudiť sa do slnečného vianočného rána, namiesto zasneženého slnečného rána. Ľudia z teplých krajín si môžu v tomto období užívať slnečný večer, zatiaľ čo my ideme z práce a „užívame“ si takú istú tmu, akú sme si užívali ráno, keď sme do tej práce išli.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cute-summer-beach-xUA7bfzccySdtHWUUg)

Titulná fotka: Ethan Sykes, Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Hračky a sladkosti, ktoré sme ako malí chceli, no rodičia nám ich nechceli kúpiť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME