Zdroj: ©Shutterstock

Prílišné očakávania a vymyslené scenáre. 10 vecí, ktorými sabotuješ svoj vzťah

Určite si niektorú z týchto vecí spozoroval už aj na sebe.

Všetkému, čo tvoj partner robí, dávaš nezmyselné významy

Dá ti kvety, urobí ti raňajky alebo ťa pozve na večeru a ty už máš podozrenie, že to robí preto, lebo ťa podvádza. Alebo si nájdeš nejaký úplne iný, nezmyselný dôvod. Je pochopiteľné, že sa ťa tvoj mozog snaží obrániť pred čímkoľvek, čo ti chce ublížiť.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Treba však rozoznať medzi naozajstnými úprimnými gestami tvojho partnera a nedomýšľať si zbytočnosti. Pre všetko, čo robíme, máme motiváciu. Preto sa netreba zaoberať minulosťou a budúcnosťou, ale užívať si viac ten prítomný moment…

Shutterstock

Nehovoríš o veciach, ktoré ťa štvú

Chceš, aby s tebou trávil viac času. Alebo máš pocit, že s jeho kamoškami koketuje. Nedus to v sebe a vyrozprávajte si to, kým nedôjdete k tomu, že budete obaja hľadať silnejší argument a prestanete tak hrať hru na víťaza hádky. Nemôžeš čakať, že sa problémy, o ktorých ten druhý ani netuší, vyriešia samé.

Partnera za všetko obviňuješ

Je veľmi jednoduché hodiť všetky problémy vášho vzťahu na toho druhého. Hlavne, keď je jeden z tých, ktorý sa tomu ľahko poddá. Obviňovať svojho partnera, že si pribral, lebo ti robí nervy a ty musíš potom jesť sladké, je dobrá sprostosť. Skrátka ho obviňovať z akýchkoľvek ďalších vecí, za ktoré nemôže, je spôsob, akým ničíš váš vzťah.

Odporúčame prečítať:

Ďalšia rana pre milovníkov hudby: V Bratislave predčasne zrušili tento obľúbený festival

Máš pocit, že by ste mali byť neustále spolu

Síce sme vyššie spomínali, že by mal byť partner tvojou prioritou, ale každý by mal mať svoju slobodu. Je fajn, keď vás baví tráviť veľa času spolu, ale nemali by ste zabúdať na svoje záľuby, kamarátov a na čas strávený osamote. Vzťah nie je nijaká zvláštna súťaž v štýle buď všetko, alebo nič.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Využívaš slovo „mal“ v zlom kontexte

Každý pozná ten typ konverzácie, keď sa polovičky pýtaš, čo jej je, a ona odpovedá: „Mal by si to vedieť.“ Ani nevieš, aká je dôležitá formulácia viet, a to nielen pri rozprávaní sa s partnerom.

Namiesto „mal by si vedieť, ako sa cítim,“ sa dá veta obmeniť za „bola by som rada, keby si sa snažil pochopiť, ako sa cítim.“ Stačí sa trochu zamyslieť nad formuláciou vety a celá diskusia sa bude uberať iným smerom.

Shutterstock

Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Mário Budinský
Absolvent grafického dizajnu na UAT v Bratislave a marketingovej komunikácie na UCM v Trnave, ktorý sa už viac ako 10 rokov profesionálne venuje analýze internetových trendov, digitálnemu storytellingu a monitoringu popkultúry. Patrí k priekopníkom domácej internetovej scény, pričom meme tvorbe sa denne venuje už vyše 20 rokov. Ako autor desiatok tisícov satirických príspevkov aktívne formuje slovenský digitálny folklór, pričom jeho vizuálny obsah opakovane vyvolal celonárodné spoločenské debaty. V redakcii EMEFKA sa špecializuje na včasné zachytenie online bizáru, bulvárnych fenoménov a transformáciu komplexných trendov do virálneho obsahu.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA