Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Vyhliadky na rok 2021 zatiaľ nevyzerajú pozitívne a vždy je fajn sa v karanténe a počas lockdownu zabaviť. Hry poskytujú jednu z možností ponoriť sa do vymysleného sveta a na chvíľu zabudnúť, čo sa deje vonku. My vám prinášame 7 hier, na ktoré sa môžete v roku 2021 tešiť.

1. Prince of Persia: The Sands of Time Remake

Asi každý si pamätá starú fantasy plošinovku z dôb dávno minulých, ktorá zachytávala príbeh vtedy ešte nemenovaného protagonistu, ktorý mal za úlohu zachrániť princeznú z väzenia. Tak práve táto nostalgická hra sa vracia na ohlásené platformy PS4, Xbox One a PC. Podľa všetkého ide o hodnoverný remake, avšak v novšom grafickom kabáte. Za počinom stojí spoločnosť Ubisoft, ktorá hru plánuje vydať 18. marca.

YouTube video

2. Returnal

Sci-fi hier nie je nikdy dosť a Returnal je prvou z ohlásených väčších exkluzivít na PS5 v roku 2021. Pôjde o strieľačku z pohľadu tretej osoby s prvkami hororu. V tomto príbehu od Housemarque sa vžijete do roly Selene, stroskotanej vesmírnej pilotky, ktorá sa ocitla v neustále sa meniacom svete. Práve to má hráčov prinútiť zostať o niečo dlhšie pred obrazovkami, pri každej smrti sa totižto hra mení a prináša nové výzvy.

YouTube video

3. Far Cry 6

V poradí šieste pokračovanie série Far Cry prináša príbeh z prostredia fiktívneho karibského ostrova Yara. Brutalita, partizáni a revolúcia – začarovaný kolobeh, do ktorého sa hráči dostávajú v úlohe Daniho Rojasa. Štýl boja proti režimu Antona Castilla a jeho syna Diega je čisto len na hráčoch – bude to tichá partizánska vojna alebo krvavý otvorený boj v uliciach? Hru vydáva Ubisoft na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X a PC.

YouTube video

4. Resident Evil: Village

Asi ste stihli všade postrehnúť kopiace sa memes a informácie o nadľudsky vysokej hlavnej antagonistke série Lady Dimitrescu, ktorá má podľa vyhlásenia umeleckého režiséra Tomonoriho Takana 2,9 metra. Hra by síce mala vyjsť až v máji, ale na PS5 je dostupné exkluzívne demo s názvom Maiden.

V tomto deme sa neocitáme v pozícii hlavnej postavy, ale „slúžky“, ktorá musí nájsť svoju cestu von z hradu Lady Dimitrescu. Autori v ôsmom diele série sľubujú next-gen survival horor zážitok, ktorý by sa mal odohrávať v lokáciách Dediny a Hradu. Hra by mala vyjsť na PC, PS4 a PS5, Xbox One a Xbox Series X.

YouTube video

5. Mass Effect: Legendary edition

Po dlhých úvahách a dohadoch je to skutočne pravda. Štúdio BioWare v spolupráci s Electronic Arts vydáva remaster na dlhoočakávanú a obľúbenú sériu Mass Effect. Hoci sa Mass Effect: Andromeda netešila takej popularite a ani kritici ju práve nevychválili, príbeh pôvodnej trilógie zanechal vo viacerých hráčoch stopu. Oživenie tejto série prichádza na PC, PS4 a Xbox One (podobne ako Resident Evil) v máji. Vynárajú sa však otázky a pochybnosti – nebude to len jedna z odfláknutých tzv. „cash-grabs“?

YouTube video

6. Horizon Forbidden West

Na Playstation 4 a 5 vychádza v roku 2021 aj pokračovanie Horizon Zero Dawn. Vývojári Guerilla Games opäť oživujú príbeh Aloy, ktorá sa rozhodne vydať na nebezpečné miesto zvané Forbidden West s cieľom nájsť pôvod tajomnej choroby, ktorá sa šíri po svete a zabíja všetok hmyz.

YouTube video

7. Halo Infinite

V poradí šiestym dielom série je aj pripravovaná Xbox a PC exkluzivita Halo Infinite od štúdia 343 Industries. V tomto príbehu sa vraciame tam, kde skončil príbeh Halo 5 Guardians z roku 2015. Opäť sa môžeme vžiť do roly Master Chiefa a prebojovať sa cez hordy Covenantov. Podľa všetkého sa však hry nedočkáme skôr ako ku koncu roka 2021.

YouTube video

A na ktorú hru sa tešíte VY? Napíšte nám do komentárov!


Tagy:

Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.