Princezná Diana bola opatrovateľkou
Princezná Diana mala len 20 rokov, keď sa vydala za princa Charlesa. Ale aj princezná mala pred vstupom do kráľovskej rodiny svoju kariéru. Bola opatrovateľkou. V roku 1980 Diana pracovala ako opatrovateľka pre Mary Robertson, Američanku pracujúcu v Londýne. Umývala riad, prala a starala sa o batoľa Patricka. A okrem sledovania Patricka tri dni v týždni pracovala Diana aj v škôlke.
Chlapci z kráľovskej rodiny nenosia nohavice, kým nemajú 8 rokov
V Spojenom kráľovstve kráľovskí princovia nenosia nohavice, kým nedosiahnu vek 8 rokov. Tradícia siaha po generácie medzi britskými aristokratmi. Namiesto nohavíc nosia princovia krátke nohavice. Princ George a princ Louis, synovia princa Williama a vojvodkyne z Cambridgu, sa na kráľovské zásnuby obliekli do šortiek.
Obliecť mladého chlapca do šortiek je anglická záležitosť. Nohavice sú pre starších chlapcov a mužov. Šortky pre mladých chlapcov sú jedným z tichých znakov, ktoré Anglicko má. George a Louis idú v stopách svojho otca a strýka. Princ William a princ Harry tiež nosili krátke nohavice ako chlapci, až kým okolo 8 rokov neprešli na nohavice s plnou dĺžkou.
Panovník oslavuje dvoje narodeniny
Kráľovná Alžbeta II. oslavovala narodeniny 21. apríla a v júni potom usporiadala ďalšiu narodeninovú oslavu. Prečo mala kráľovná dvoje narodeniny? Tradícia siaha až do roku 1748, keď sa kráľ Juraj II. netešil zo svojich novembrových narodenín.
Namiesto toho, aby oslavoval v teplom počasí, uviazol v pochmúrnom dni. Kráľ teda jednoducho presunul oslavu narodenín na jún. Odvtedy každý panovník usporiadal v júni verejnú oslavu svojho narodenia, pričom svoje skutočné narodeniny oslavuje aj súkromne.
Kráľovská rodina váži hostí, aby sa uistili, že sú dobre najedení
Kráľovská rodina dbá na pohostinnosť. Na Štedrý deň je veľkou kráľovskou tradíciou, že hostia pred a po jedle vystúpia na starožitnú váhu v Sandringhame (vidieckom sídle panovníka). Podivná tradícia začala za vlády kráľa Eduarda VII. na začiatku 20. storočia.
Odvtedy sa členovia kráľovskej rodiny a ich hostia vážia, aby sa uistili, že sa počas sviatočných slávností dobre najedli. Do tradície sa údajne zapojila v roku 2018 aj Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu, spolu so svojou matkou.
Britský panovník je hlavou 16 zo 44 svetových monarchií
Na svete zostalo len 44 monarchií a britský panovník je hlavou 16 z nich. Momentálne kráľ Karol III. vládne Spojenému kráľovstvu, ale vedie aj tucet ďalších kráľovstiev, ktoré tvoria ríše Commonwealthu. Patria medzi ne Austrália, Kanada, Nový Zéland, Bahamy, Belize, Jamajka a Papua Nová Guinea.
Do roku 2021 tam patril aj Barbados. Ten sa ale už oficiálne stal republikou. Nedávne prieskumy v Austrálii a Kanade naznačujú, že množstvo voličov by uprednostnilo odchod z Commonwealthu.
Wallis Simpsonová bola v roku 1936 vyhlásená časopisom Time za Ženu roka
Mnoho Britov obviňovalo Wallis Simpsonovú z toho, že sa kvôli nej kráľ Edward VIII. vzdal trónu. V roku 1936 časopis Time vymenoval Wallis za Ženu roka, aj keď táto pocta sa tradične udeľuje mužovi. Ďalšími finalistami o titul boli Mussolini, Franklin Delano Roosevelt a Jesse Owens.
Time si však vybral Simpsonovú. V roku 1936 sa stala najvýznamnejšou a najzaujímavejšou osobou na svete. V týchto ohľadoch sa žiadna žena v histórii nikdy nevyrovnala pani Simpsonovej. Wallis Simpsonová teda bola prvou ženou, ktorá vyhrala titul Muž roka. V roku 1999 Time oficiálne zmenil titul na Osobnosť roka.