Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura

Prípad dievčaťa, ktorému spolužiaci naliali do fľaše dezinfekciu, má dohru. Ako postupuje polícia?

Dievča bolo po vyšetrení v nemocnici prepustené do domácej starostlivosti.


Polícia začala v súvislosti s incidentom na základnej škole (ZŠ) v Banskej Bystrici, pri ktorom 12-ročné dievča nevedomky požilo tekutý dezinfekčný prostriedok, trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu.

Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová. „V súčasnosti je prípad v štádiu vyšetrovania. V tomto štádiu vyšetrovania viac informácií ešte nemôžeme zverejniť,“ dodala policajná hovorkyňa.

Hľadaný mladík sa vysmieval policajtom, že ho nechytia. Zatkli ho a sedí v base

Určite si prečítaj:

Hľadaný mladík sa vysmieval slovenským policajtom, že ho nechytia. Zatkli ho a sedí v base

K incidentu na ZŠ Pieninská v Banskej Bystrici došlo v pondelok (24. 4.) po hodine telesnej výchovy, keď išli žiaci šiesteho ročníka späť do triedy na ďalšie vyučovanie. Jedno z dievčat sa napilo z vlastnej fľaše a obsah tekutiny vypľulo na dlážku. Dezinfekčný prostriedok vo fľaši mala zacítiť triedna učiteľka. Vedenie školy v súvislosti s incidentom odmieta, že by dievča bolo dlhodobo šikanované. O tom, odkiaľ dezinfekčný prostriedok pochádzal, škola nemá vedomosť.

Žiačku po udalosti previezli do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici. Ako pre TASR uviedla hovorkyňa nemocnice Jana Petríková, vyšetrenia nepreukázali poleptanie slizníc či poškodenie tráviaceho traktu. V stredu (26. 4.) pacientku prepustili do domácej starostlivosti.

polícia, Slovensko, skutok, škola, dezinfekcia
TASR

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje