Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Pripravovaný slovenský seriál o vražde Jána Kuciaka získal vo Francúzsku prestížne ocenenie

O minisériu ale, paradoxne, žiadna slovenská televízia nemá záujem.


Slovenskí filmári si pripísali významný úspech. Ich pripravovaná miniséria Naši ľudia si na televíznom festivale Series Mania Forum 2024 vo francúzskom meste Lille odniesla ocenenie a finančnú odmenu 50-tisíc eur. Informujú o tom aj portály Aktuality, Denník N a Variety. Na seriáli pracujú režisérka Tereza Nvotová, scenárista Miro Šifra a producentsky ho zastrešili Jakub Viktorín a Tomáš Hrubý.

Príbeh rozpráva a vražde novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej, ktorá na Slovensku vyvolala vlnu protestov proti vtedajšej vláde. Projekt slovenských tvorcov obstál v silnej konkurencii 14 ďalších seriálových projektov.

Tereza Nvotová sa na svojom facebookovom profile vyjadrila: „Cena nie je len pre nás, hlavne je to odkaz rodičom Jána a Martiny: stále je tu veľa ľudí, ktorí nezabudli, čo sa stalo. A nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Podpora od najväčšieho televízneho festivalu znamená, že tento projekt nezomrie, aj keď na Slovensku oň nemá, paradoxne, záujem žiadna televízia.“ Nvotová uviedla, že po voľbách ich slovenské televízie „úplne odpísali“.

Odporúčame prečítať:

Julie z Ruže pre nevestu: S Luom k sebe máme blízko, s Jennifer plánujeme rodinnú grilovačku (ROZHOVOR)

Tvorcovia svoj projekt prirovnali ku kultovému filmu a seriálu Fargo a inšpiráciu čerpali aj z filmov Adama McKaya. Ten natočil hity ako Stávka na neistotu či Don’t Look Up. Okrem toho mali k dispozícii aj desaťtisíce strán spisov. Prečo však o pozoruhodný projekt nemá žiadna slovenská televízia záujem?

Portál Aktuality s touto otázkou oslovil Markízu, JOJ aj RTVS. Zástupca Markízy uviedol, že o Kuciakovej vražde už odvysielali viacero projektov a plánujú odvysielať aj oceňovaný dokumentárny film Kuciak: Vražda novinára. RTVS len stručne odpovedala, že na projekte sa nebude podieľať. Zatiaľ teda nevieme, ako sa Naši ľudia k divákom dostanú.

seriály, miniséria, Naši ľudia, ocenenie, slovenský seriál, seriálová novinka, úspech, Ján Kuciak
Profimedia

Už teraz je však isté, že seriál si slovenskí záujemcovia budú môcť pozrieť, otázkou ostáva len to, kde. Seriál podľa popisu znie rozhodne veľmi zaujímavo, takže sme zvedaví, ako sa Nvotovej a jej tímu podarilo túto náročnú tému spracovať.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.