Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Prípravy na protiofenzívu ukrajinskej armády sú v záverečnej fáze

Ukrajinci majú k dispozícií mnoho moderných zbraní západnej produkcie.


Prípravy ukrajinských ozbrojených síl na protiofenzívu sú v záverečnej fáze. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na tamojšieho ministra obrany Oleksija Reznikova.

„Výcvik sa chýli ku koncu, pretože okrem zbraní a vojenskej techniky ich musia naši vojaci ovládať. Dostali sme veľmi moderné systémy,“ povedal Reznikov na piatkovej tlačovej konferencii v Kyjive.

Pripomenul, že Ukrajina má k dispozícii tanky Leopard 2 a Challenger 2, pričom Leopard-1 dorazia o niečo neskôr. Kyjiv naďalej čaká na americké tanky Abrams. Reznikov však prezradil, že tie sa na plánovanej protiofenzíve nezúčastnia.

Profimedia

„Okrem toho však máme veľké množstvo obrnených vozidiel rôznych typov – obrnené transportéry a bojové vozidlá pechoty. Sú to Bradley, Marder, Stryker a CV 90 zo Švédska,“ dodal Reznikov.

Ukrajinský minister obrany podotkol, že o termíne a mieste protiofenzívy rozhodne generálny štáb. Tiež uviedol, že vďaka vysokej dôvere partnerov Ukrajina dostáva systémy protivzdušnej obrany Patriot, salvové raketomety HIMARS, samohybné raketomety, tanky a dostane lietadlá. Reznikov poznamenal, že na Ukrajinu už dorazili aj ďalšie húfnice Caesar francúzskej produkcie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje