Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Prívalový dážď v Kokave nad Rimavicou spôsobil škody asi 300-tisíc eur

Poškodená bola aj cesta rekonštruovaná v roku 2021.


Na sumu 300-tisíc eur odhaduje škody spôsobené utorkovým prívalovým dažďom v Kokave nad Rimavicou v Poltárskom okrese starosta tejto obce Ján Chromek.

Ako ďalej uviedol pre agentúru SITA, najväčšia škoda je na ceste v časti Liešnica, ktorú odtrhlo v dĺžke asi 60 až 70 metrov do dvojmetrovej hĺbky. Ide o novú protipožiarnu cestu, ktorú v roku 2021 rekonštruovali v dĺžke 3,6 kilometra. V miestnej časti Vlkovo voda podmočila asi päť rodinných domov, poškodené sú studne, nejaké hospodárske budovy a drevárne. V obci platí tretí stupeň povodňovej aktivity.

Na dnešnom krízovom štábe sa rozprávali o ďalšom postupe a zladení prác. „Pri oprave chceme využiť dve zložky – Banskobystrickú regionálnu správu ciest (BBRSC) na cestu a povedľa ide koryto, ktoré by zastrešilo Povodie Ipľa. So zástupcami týchto podnikov mám dohodnuté stretnutie,“ popísal Chromek a dodal, že prísľub pomoci mu dal aj predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ondrej Lunter.

TASR

Veľká zrážka, ktorá v utorok 23. mája spadla na vrchu s názvom Diel, sa podľa starostu rozdelila na dve poriečne časti. „Jedna smerovala do časti Kyseľovo, kde bol vyhlásený tretí povodňový stupeň, ale uvažujeme o zredukovaní na dvojku, lebo tu sme všetko vyčistili a stav potoka aj rodinných domov je ako pred búrkou. Treba už len odpratať nečistoty na ceste,“ popísal Chromek a doplnil, že práve tá druhá v časti Liešnica a vo Vlkove je na tom podstatne horšie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje