Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Keď na trón ročných období zasadne leto, mnohým vyčarí úsmev na tvári a rozprúdi v žilách energiu. Človek „letomil“ sa na najteplejšie mesiace v roku pripravuje zväčša od zimy.

S dobrou náladou ale neraz prichádza aj zistenie, že letné prípravy sa niekde v polovici zasekli a všetko je zase tam, kde nemalo byť. Napríklad namiesto nových vypasovaných plaviek zháňaš čo najväčšie nafukovacie koleso. Holt, aj taký je život a presne o týchto problémoch, ktoré na nás číhajú každé leto, je aj tento článok.

Chudnutie do plaviek

Zima je čarovné obdobie plné snehu, sviatočného leňošenia a pôžitkárskeho maškrtenia. Ani ten najprísnejší strážca svojej váhy neodolá decembrovým dobrotám v podobe zemiakového šalátu, kapustnice, medovníkov či lineckých koláčikov. Výsledkom takého obžerstva je nielen plné brucho, ale aj pár kíl navyše. Tie treba v rámci januárových predsavzatí do leta zhodiť a zamakať na svojej postave. Alebo žeby nie?

Január vystrieda február, jar vystrieda leto a nevinných pár kíl ako pozostatok zimy vystrieda nákladná pneumatika. Keď vidíš, že boj je márny, leto už začalo a zázrak sa nestane, je načase zohnať si nové plavky a povedať: „Tento rok nechudnem, priberám do nafukovacieho kolesa.“

Shutterstock

(Ne)zapneš kraťasy

Podobná situácia ako s nafukovacím kolesom a plavkami je tiež so starým oblečením, ktoré má tendenciu po zime akosi sa scvrknúť. Na vine je, samozrejme, skriňa, v ktorej oblečenie skladuješ, a nie tvoja pažravosť a málo pohybu. Tento rok sa ti konečne podarilo pristihnúť zákerných škriatkov, ktorí v tvojej skrini šarapatia a potajomky ti zužujú oblečenie.

Je leto a ty kvôli tým malým kujonom nemáš čo nosiť. Preto, keď si pred zrkadlom skúšaš kúsky z minulého leta, ktoré so svojou súčasnou konfekčnou veľkosťou na sebe nenavlečieš, môžeš len trpko konštatovať: „Tie kraťasy zapnem, len keď nie sú na mne.“

Ponožky v sandáloch

Sú neestetické a terčom vtipov. Napriek tomu si tiež podľahol čaru tohto „módneho trendu“ a či už z recesie, nedostatku času pri tvorení outfitu alebo zo samotnej zvedavosti si sa rozhodol takto sa nahodiť. Tajomstvo úspechu spočíva v odvahe obuť sa na „českého turistu“, čiže navliecť si (ideálne) biele ponožky a zaklincovať to šľapkami či sandálmi.

Možno si sa zaprisahal, že v tejto kombinácii už päty z domu nevytiahneš. Svoje nepísané pravidlo nevedomky porušíš, keď s takýmto stylingom pôjdeš vysypať smeti alebo len odbehneš do záhrady.

Shutterstock

Jednotné opálenie

Tak asi ani tento rok to nevyjde. Sen o peknom rovnomernom opálení je jedným z tvojich letných cieľov. Peknú hnedastú pokožku túžiš mať na celom tele a nielen na jednotlivých častiach. Ako každé leto sa však nevedomky opaľuješ podľa toho, čo robíš, a nie podľa toho, ako by si chcel.

Výsledkom chytania bronzu je preto opálenie poskladané z tvojich aktivít, ktorým si sa v horúcich mesiacoch venoval. Ak si prevažne oblečený v tričku, nečakaj, že budeš mať hnedé ramená, ak tvoju ruku zdobia hodinky alebo štýlový náramok, po lete ti na nej ostane biely pásik.

Hor sa na dovolenku

„Euro k euru a bude z toho milión… za ktorý pôjdem na parádnu dovolenku.“ Toto leto si chceš konečne splniť najtajnejšie sny o exotike. Nádejaš sa, že tentokrát to vyjde a konečne budeš mať aj ty sociálnu sieť zaplnenú vlastnými fotkami lebedenia si v hojdacej sieti pod palmami. Lenže ty mieniš a osud mení. Tvoje veľkolepé sny o luxusnej dovolenke sa pretrhnú ako jemná pavučina. Voľno si síce užiješ, ale inak, ako si predpokladal. Namiesto exkluzívnej destinácie ťa čaká opäť dovolenka doma na malte.

Naučíš sa cudzí jazyk

Francúzština je krásna a do leta sa ju naučím. Pomyslíš si na začiatku roka a tešíš sa na to, ako si v lete sebavedome vypýtaš v srdci Paríža chrumkavú bagetu po francúzsky. S počiatočným elánom bežíš do papiernictva, aby si si zohnal ten najkrajší zošit, tie najfarebnejšie perá, a do kníhkupectva, aby si vykúpil všetky slovníky, hovorníky a učebnice pre samoukov. Veď sa predsa budeš svedomito učiť a o pár mesiacov zvládneš jednoduchú konverzáciu s obyvateľom krajiny galského kohúta.

Shutterstock

V realite to však vyzerá tak, že sa prelúskaš abecedou, časovaním, slovesnými triedami a nadobudneš základnú slovnú zásobu. Netrvá dlho a prichádza zlom. Ako ďalej stúpaš na pomyselnom rebríčku nadobúdania vedomostí, zároveň klesá aj tvoja chuť a snaha učiť sa. Na tvojej ceste za bagetou ťa postretnú náročnejšie gramatické javy, ktoré ťa zvedú do priepasti demotivácie a lenivosti. Veď napokon ti bude stačiť aj suchý rožok z potravín.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť