Problémy, ktoré zažívajú všetky ženy s kučeravými vlasmi

Dlhé kučery sú ťažké a s krátkymi vyzeráš ako ovečka

Dámy s kučeravými vlasmi chcú mať rovné vlasy a ženy s rovnými vlasmi ich chcú mať kučeravé. A tie druhé ani nevedia aké majú šťastie, že ich vlasy sú krásne rovné, ráno ich stačí dvakrát učesať alebo ich nosiť v cope alebo drdole a hotovo. Vybavené. Aká je to nočná mora mať vlnité alebo kučeravé vlasy vie aj mladá indická ilustrátorka a komiksová umelkyňa Angela Mary Vaz, ktorá má prekrásne hustú hrivu, ale dobre vie, že pre krásu sa trpí. Na svojom instagramovom konte má za necelých 15 mesiacov už viac ako 180-tisíc obdivovateľov. Kreslí roztomilé postavičky, zvieratká, postavy z rozprávok a hlavne každodenné strasti kučeravých hláv, medzi ktoré sama patrí.

1.)

Chceš si nechať podrásť kučeravé vlasy? Tak na to môžeš rovno zabudnúť! Kučery rastú len do šírky, takže ich aj tak budeš mať stále len po ramená, ale v kine cez teba nebudú vidieť hneď tri osoby sediace v rade za tebou.

2.)

Umyť si vlasy obyčajným lacným šampónom zo supermarketu ako bežný smrteľník? A ešte k tomu bez kondicionéru? Si sa zbláznil?!?! Aby som vyzerala ako človek potrebujem svätú trojicu (ten najšpeciálnejší a hlavne najdrahší šampón + kondicionér + balzam na kučeravé vlasy, najlepšie z lekárne, za studena lisovaný na havajských sopečných kameňoch s výťažkami z acai, goji a chia semienok). Ešte stále túžiš mať kučeravé vlasy? A čo tak plnú peňaženku, há?

3.)

Ideš na schôdzku s novým nápadníkom a chceš sa vyparádiť? Alebo na dôležité stretnutie s kamoškami po dlhej dobe a túžiš dobre vyzerať? Ak máš rovné vlasy môžeš si ich natupírovať, urobiť cestičku v strede, cestičku na jednej alebo druhej strane, zapliesť si pramienky do roztomilých vrkôčikov, ofinu vpredu nabrať a vzadu pripnúť sponkou, ofinu učesať nabok, urobiť si boxerské vrkoče, nedbalý drdol, vysoký cop, nízky cop… A ak máš kučeravé vlasy… aj tak je to jedno, každá snaha je márna, no tak si daj výraznejší make-up, nech nevyzeráš ako vždy.

4.)

Urobiť si vrkoč z kučeravých vlasov – to proste nejde! Vyzeráš akoby si mala tenisové loptičky pozapletané do vlasov, vlasy ti trčia úplne zo všetkých smerov, celý tvoj účes vyzerá ako jedno hrubé lano a nemá žiadny normálny tvar a, to najlepšie na koniec, končeky tvojich vlasov svojím nechceným objemom pripomínajú starú metlu.

5.)

Dať si kučeravé vlasy do jednoduchého drdolu, aby ti vlasy pri jedení alebo pri športe nezavadzali je hotové umenie. Tá veľká chlpatá guča kučier si aj napriek všetkej tvojej snahe žije svojím vlastným životom a hýbe sa sem a tam ako na divokej diskotéke. A boh žehnaj všetkým gumičkám, ktoré prežijú nápor tvojich priestorovo náročných pramienkov.

6.)

„Aha, mám nové náušnice!“
„Kde? Ja ich nevidím“
„Však tu, kde asi?“
„Prepáč, nechcem ťa uraziť, ale cez tie tvoje vlasy ich nevidím“

I know I talk about curls a lot. 🙈But it's about time I highlighted some straight hair problems too. 🙋‍♀️What do you think ladies? 🤷🏻‍♀️Is this something you'd like to see more often? 💁‍♀️ ⠀ Also, a lot of people have asked me for my curly hair routine after seeing my photo on my Instagram Story, and I promise I'll post one soon. 🗣I actually found a 4 year old hair cream that I'd never opened (it's not expired, I checked) and was simply amazed with the results. 😍I've ordered another (but a totally different brand), and I'm waiting for it to get here! 😗⠀ ⠀ Okay, now spill it. 😀What hair problems would you like me to draw next? 😎I'm all ears! 🙉 ⠀ #curlyhairproblems #curlyhair #curlyhairdontcare

A post shared by Angela Mary Vaz (@straycurls) on

7.)

Najhorší darček pre človeka s dlhými kučeravými vlasmi? Hrebeň. Viem, že to myslíš dobre, ale nemysli si, že kučeravci už nevyskúšali všetky dostupné typy hrebeňov a kief na vlasy. Kučery sa proste nečešú, lebo vyzerajú potom ako keby si strčila prst do zástrčky a dostala krásnych 220V.

8.)

S poriadnou nádielkou kučier už aj malé 4-ročné deti dosahujú priemerných 150 cm a preto ich musia pustiť aj na tie najnebezpečnejšie kolotočárske atrakcie (haha, nie, kiežby tie pravidlá z amerických rodinných komédií fungovali aj u nás na Slovensku).

9.)

Ešte stále si presvedčená, že je úžasné mať na hlave prirodzené kučierky? Jedna polka hlavy je stlačená a bez objemu a druhá má toho objemu až-až, kde-tam ti trčí pramienok a ty nevieš odkiaľ sa vzal a ani kam a hlavne ako ho zastrčiť, aby si nevyzerala ako so satelitom na hlave, po každom umytí a spaní je každý jeden z tvojich prameňov kučeravých vlasov iný a je jedno, že ti ich kaderníčka pri strihaní namočí a podstrihne dorovna, hneď ako uschnú bude ich línia kľukatejšia ako graf znázorňujúci výkyvy nálad tehotnej ženy.

10.)

Ak chceš vyzerať aspoň trochu k svetu, na pokrývku hlavy ani len nepomýšľaj. Vlasy ti postláča k hlave a navyše ti na čele ostane „krásny“ odtlačok, pretože ani ten najširší klobúk nie je dostatočne široký na to, aby sa do neho zmestili všetky tvoje vlasy. A zimné čiapky? To sú vyhodené peniaze, lebo teba v chladnom počasí zohrievajú tvoji „miláškovia“. A o helmách radšej pomlčíme…

11.)

Ale aspoň si dievčatá v dnešnej dobe môžu aj tie najneposlušnejšie kučierky vyžehliť žehličkou na vlasy. Výhoda? Nikto ťa nespozná! Nové vlasy, celkom nový človek!

Titulná fotka: straycurls / instagram.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
36
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Neschopní ľudia, ktorí už pravdepodobne dostali padáka

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME