Problémy ľudí, ktorí neznášajú ľudí. S týmto sa musíš potýkať, ak patríš medzi nich

Byť asociálom niekedy vôbec nie je jednoduché.

Zdroj: © Shutterstock

Nie všetci sme sa narodili pre to, aby sme boli milovaní spoločnosťou. Niektorí viac než čokoľvek obľubujeme božský pokoj a ticho a väčšinu ľudí proste nemusíme už len z princípu.

Samozrejme, že máš nejakých kamošov, no sociálnemu kontaktu s ostatnými, najmä s úplne cudzími osobami sa odjakživa vyhýbaš. No život človeka, ktorý nemá rád iného človeka, je miestami, povedzme, pomerne náročný. Toto ti je známe, ak si asociálom od kosti:

1) Smalltalky s cudzími ľuďmi sú pre teba vrcholne nepríjemná vec. Zakaždým sa modlíš, aby sa ti nikto neprihovoril a ty si nemusel absolvovať zbytočnú a každopádne vrcholne nepríjemnú konverzáciu.

2) Zbožňuješ homeoffice, a to nie iba kvôli neskoršiemu budíčku, ale primárne preto, že dnes budeš mať celý deň božský pokoj a nebudeš musieť prehliadať pokecy svojich kolegov. Nikto ti pri obede nebude hustiť do hlavy a vyžadovať, aby si mu odpovedal na bezpredmetné otázky s plnou pusou granadíru.

3) Kamoš ti zavolá, že nemusíš ísť na oslavu, pretože sa na poslednú chvíľu zrušila. Ani si nepamätáš, kedy ti niekto naposledy urobil takúto radosť.

4) Keď niekto nie je tímový hráč, tak si to práve ty. V škole si stále radšej zhotovil celý projekt sám, aby si len, preboha, nemusel s nikým spolupracovať. Aj tak to neurobili poriadne a mali okolo toho plno rečí. A hlavne, tebe pridelili najväčších blbcov z triedy.

5) Piatkový večer máš dopodrobna naplánovaný a nemusíš sa pritom ani len pohnúť z obývačky. Áno, väčšinou si iba ľahneš ku knihe alebo Netflixu s téglikom zmrzliny, no práve toto je zábava podľa tvojich predstáv!

Shutterstock

6) Neznášaš, keď máš ísť so svojím extrémne spoločenským kamošom von a on si so sebou dovlečie celú tlupu ľudí, ktorých si predtým v živote nevidel. A to napriek tomu, že bol už niekoľkokrát dôrazne poučený o tom, že toto robiť nemá.

7) Odmalička si nenávidel združovanie. Vyhýbal si sa výletom a všetkým spoločným a hlavne nepovinným aktivitám. Nenávidel si ich dokonca viac ako sedenie v škole.

8) Ak si musel počas štúdia žiť na intráku, tak to bola pre teba nočná mora. Traja ľudia v malom priestore a ty si musel znášať na pár metroch štvorcových spoločnosť tvojich spolubývajúcich, ich návštevy, kulinárske pokusy a o tom, že akurát nad vami stále bývali najviac súložechtiví jedinci, ani nehovoríme…

9) Ak si niekedy brigádoval alebo pracoval v obchode, tvoje negatívne pocity k ľudstvu sa ešte prehĺbili.

10) Nikdy si nebol príliš obľúbený. Kto by mal predsa rád človeka, ktorý nemá nikoho rád a takmer s nikým sa nebaví? Ešteže ti to vždy bolo úplne jedno.

Shutterstock

11) Zvieratká, to sú pre teba skvelí spoločníci. Nie sú zlomyseľné, nerozprávajú, no máš pocit, že ťa počúvajú. Tvoj pes je dôkazom toho, že v núdzi poznáš priateľa, a plne ti vynahradzuje sociálny kontakt. Aj keď, samozrejme, tebe sa veľmi často nestáva, že by si trpel jeho nedostatkom.

12) Neznášaš príliš hlasné zvuky a detský plač. Nevieš si predstaviť, že by človek ako ty mohol byť niekedy rodičom.

13) Nemáš rád náhodné stretnutia so starými známymi. Totiž, väčšinou sa to zmení na hodinové hustenie do tvojej, už aj tak unavenej hlavy.

14) Keď niekto skutočne nemá problém so sociálnou dištanciou, tak si to ty.

15) Ľudia ťa oberajú o energiu. O tú podstatnú časť.

Rage GIF - Find & Share on GIPHY

16) Ak sa odhodláš ísť po dlhej dobe von, tak je nad slnko jasnejšie, že túto voľbu na piatkový večer ešte hlboko oľutuješ.

17) Na čiernej listine sú u teba i jedinci, ktorí sa starajú do záležitostí, ktoré sa ich absolútne netýkajú. Napríklad, prečo sa s nikým nechceš zhovárať. No prečo asi? Nemám vás rád. Musím vám to takto zreteľne objasniť?

18) Ukričaní jednotlivci, ktorých je počuť ešte aj na koniec chodby, si tvoju priazeň určite nezískajú.

19) Ani tímové športy ti veľa nehovoria.

20) Ešte viac ako ľudí vo všeobecnosti, neznášaš hlúpych a primitívnych jedincov, ktorí majú veľmi často chuť sa ti prihovárať. Aj keď si ich nikdy v živote nevidel. Aj preto nenávidíš vlaky a MHD.

Shutterstock

21) O to väčší máš stres, keď si k tebe prisadne nejaká staršia osoba. Vieš, že budeš nútený do konverzácie, a to nemáš rád.

22) Slúchadlá sú preto nevyhnutná vec, ktorú akútne potrebuješ k svojmu prežitiu. Človek by si myslel, že to je postačujúci signál, že sa s nikým nechceš zhovárať, a smalltalky sú v tvojom prípade rozhodne nežiaduce. No nie. Napriek tomu na teba budú hovoriť, niektorí ti ešte aj názorne ukážu, že si ich máš vybrať z uší.

23) Stretávky zo školy i teambuildingy skvostne ignoruješ. Aj tak si, jemne povedané, nikdy nepatril medzi obľúbencov v kolektíve. Buď si bol ten namyslený, alebo ten divný.

24) Zoznamovačky na párty = tvoja osobná nočná mora. Ešteže sa takýmto akciám odjakživa vyhýbaš.

25) Ak sa ti niekto páči, no ty prídeš na to, že je to až príliš komunikatívny tvor, už vopred ti je jasné, že toto nebude mať dlhé trvanie.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
9
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
26
Jeej
Uups Uups
9
Uups
Haha Haha
30
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Umelec kombinuje slávne postavičky z animovaných seriálov. Výsledkom sú úplne originálne postavy


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME