Problémy majiteľov psov

Slasti a strasti života s ňufákom a štyrmi labami…


Nikto z nás sa necíti dobre sám a mnohí z nás nemajú možnosť žiť po boku iného človeka a preto sa obracajú na zvieracích spoločníkov. Častokrát na psov. Sú to veľmi inteligentné a krásne, ale zároveň temperamentné a divoké stvorenia, s ktorými je niekedy ťažké porozumieť si. Ale napriek všetkým týmto bláznivým veciam, ktorými s nimi dennodenne prechádzame (a ktoré nám do života dávajú trochu adrenalínu) milujeme každý toho svojho, aj s jeho nedokonalosťami.

 

Poslušnosť

Ako naučiť psa poslúchať je otázka, ktorú sa ľudia pýtajú snáď už pomerne dlho. Jedna vec sú gény, pretože ak má tvoj chlpáč v génoch rebelstvo a agresiu tak jediné, čo ti zostáva, je tvrdý výcvik. Alebo ho uznaj za alfa samca a líž mu genitálie. Ty si vyber. Je samozrejmé, že keď sa jedná ešte o šteňa, tak to je malý satan v kožuchu, ktorého náplňou práce na tomto svete je zdemolovať ti tulipánový záhon a zmasakrovať nové adidasy. Ty ho s ťažkým srdcom udrieš novinami (všetci v Slobode zvierat nech sa teraz ukľudnia, vravíme o pár slabých potľapkaniach) a on naďalej vrtí chvostom lebo má pocit, že to je súčasťou hry. Šmatlavo sa odj*be do záhonu a ty si konečne vydýchneš, že sa unavil a išiel spať.
Si na omyle. Keď sa o 2 hodiny vrátiš, zistíš, že tvoje šteňa má veľký cit pre záhradníctvo a exteriérový dizajn a usúdilo, že tieto kvety sa sem jednoducho nehodia. Tak si ho vezmeš dnu, aby si ho stále mal na očiach, ale stačí chvíľka nepozornosti a na koberci sa ti bude vynímať nový hnedý dizajn. Vo veľa prípadoch sa ľudia po niekoľko podobných incidentoch rozhodnú, že výcvik je najvhodnejším riešením. Ale ak si mentálne slabší jedinec, tak veríš, že psík z toho vyrastie. A potom, o rok, keď už psík nie je iba 10 gramov kostí s chlpmi, ale 50 kilové prasa, dennodenne si rituálne trieskaš hlavu o stenu, pretože tvoj parťák si každý deň nájde niečo, čo by sa dalo zničiť. Na konci tohto všetkého si uvedomíš, že sa zrejme budeš musieť dať sterilizovať, len aby sa z teba nestal rodič.

Zdroj: battersea.org.uk

Stravovacie návyky

Maxi Adult M Active Fresh Deluxe biela ryba, kačka, hydina, hovädzie, veľrybia plutva a kus ľudskej ruky. Nemaj strach, znie to síce ako nejaké obetovacie zaklínadlo ale je to iba názov granúl. Už to nefunguje tak, že prídeš do zverimexu, povieš, že chceš granule a oni ti ich dajú. Pojem “granule“ už nabral úplne nový rozmer. Opýtajú sa ťa ešte 3 miliardy otázok ohľadne tvojho psa (nevedel si, že treba priniesť jeho biografiu, rodný list a vzorku jeho výkalu), aby našli ten správny model granúl. Znie to smiešne, ale je to viac ako reálne. A ešte väčšia sranda je, keď stráviš v tom obchode dve hodiny maturovaním nad druhmi granúl, vyhodíš za ne 45 euro, a keď prídeš domov, tak ťa s nimi tvoj chlpatý spoločník pošle do prdele, lebo si nevybral správnu príchuť. Niekedy premýšľam, prečo som nezostala pri rybičkách. K tomuto všetkému majú psy vrodenú zvláštnu úchylku považovať za jedlo aj to, čo jedlo nie je. A tak ho veľakrát nájdeš žuvať všetko možné od topánok, cez polystyrén (aj keď na dvore polystyrén nemáš), až po susedovu mačku. Život je nevyspytateľný. Najbližších 10 minút stráviš vrieskaním „Ty máš niečo v ústach? Čo to máš v ústach?! Čo to k*rva máš zas v papuli?! Vypľuj to!“

Zdroj: rover.com

Nuda

Ak náhodou tvoj pes len na chvíľku pocíti náznak nudy, tak sa priprav na katastrofu nevídaných rozmerov. Veľa matiek vraví, že nemôžu svoje dieťa ani na 10 minút spustiť z očí, lebo skončia s popísaným kobercom, chladničkou či obliečkami. Skúsili ste niekedy spustiť unudeného psa z očí na dve sekundy? V momente budeš mať pooranú záhradu, presadené bylinky, vykopaný trávnik, rozmotané všetky špagátové klbká, pozbieranú úrodu a aj pretriedený odpad. Tvoj pes ťa nakoniec naučí aj recyklovať. Najlepšie je, keď vie, že robí niečo zlé, ale neprestane s tým až do momentu, ako ťa vidí červeného v tvári s novinami v ruke a plnými ústami nadávok utekať za ním. Vtedy zastaví proces demolácie, ľahne si a tvári sa, že on absolútne nič neurobil a ty sa úplne zbytočne nervuješ. Just chill. Veď mať psa je krásne.

Zdroj: playbuzz.com

Myšlienky

Psy nie sú sprostí, ale veľmi radi sa sprostí tvária a to je vec, ktorá ťa dokáže neuveriteľne vytočiť, lebo vieš, že ten malý smrad ti rozumie. A je to tak. On veľmi dobre vie, o čo ide. Úplne si vieš predstaviť tie psie myšlienky: „Hmm, ona odomňa niečo chce. Ak by som to spravil, bol by som dobrý psík a dostal by som aj maškrtu. Ale ja sa budem radšej tváriť ako nechápavý kok*t, to bude lepšie. Toto je to, čo robí dobrý psík.“ Presne to sa odohráva v psom mozgu. Obľubuje to robiť najmä počas návštevy. Vieš, príde ti na návštevu rodina, ty im chceš ukázať akého máš distingvovaného a vychovaného psa. Ale on sa práve vtedy rozhodne, že nebude zhadzovať svoje psie ego pred zrakmi cudzích ľudí a tak nie, že neposlúchne ani jeden z tvojich povelov, ale ešte ťa aj kúsne do členku, tete Margite omočí nohu a sám sa ponúkne grilovanými kuracími prsiami zo stola.

Zdroj: dogingtonpost.com

Zázraky a záhady

Presne tie sa v živote psa občas dejú. Zázračne začne rozumieť tomu, čo vravíš, keď medzi tvojimi nepodstatnými slovami “ľahni, sadni, štekni“ započuje slovo piškót. Zázračne ťa neignoruje, ak máš v ruke rezeň. Zázračne sa z neho stáva najlepší psík pod slnkom, akonáhle tvoje auto odbočí ku veterinárovi. Záhadne mu je treba vracať akurát po tom, čo si do koša odhodil otvorenú pokazenú konzervu s rybami (ten malý smrad sa už dávno naučil ako sa otvára smetný kôš, ale tebe nedokáže ani dať pac) a ešte záhadnejšie sa vyparí vždy, keď sa vyparia aj tvoje topánky. Zázraky! Zavolajte do telky!

Zdroj: petsionary.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Ľudia práve čítajú

5 znakov, že sa tvoj vzťah stáva až príliš pohodlným

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
59
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Problémy majiteľov psov

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME