Problémy mladých ľudí, ktoré predchádzajúca generácia nemala

Každá generácia má iné problémy.

Zdroj: Profimedia.sk

Moderná doba so sebou prináša nové problémy. Starší ľudia sa nad nimi pousmejú a povedia si, že sú to úplne triviálne veci, ktoré mladí občas riešia. Mladí ľudia to však vnímajú inak, lebo niektoré z týchto vecí sú súčasťou ich každodenného života. Miestami sú to problémy alebo neduhy, ktoré do ich životov vniesla práve moderná doba.

Neustále sa nám pripomína mizerný zostatok na účte

Vďaka push notifikáciám a sms-kám o zostatku tvojho účtu máš perfektný prehľad o svojich financiách. Je to možno skvelý spôsob, ako držať dozor nad svojimi financiami, no pre väčšinu je to skôr stresujúca záležitosť.

Čarovné slovíčko “videné“

Moderné technológie a sociálne siete nás dokážu veľmi rýchlo dostať do úzkych, ak sa nimi necháme ovládať. Veľmi rýchlo vieme, že nás niekto ignoruje, lebo na sociálnych sieťach ihneď vidíme, či si našu správu pozrel. To potom vedie k našim zbytočným paranojam, lebo predsa vidíme, že je človek online, no na našu správu nám neodpísal.

Občas zabúdame, že pri internetovej komunikácii, aj keď je rýchla, nie je našou povinnosťou byť neustále dostupný a online. Nie sme infolinka.

Eneida Nieves, Pexels

Vieme o sebe až príliš veľa

Vidíme, čo ostatní robia, lebo o tom patrične informujú na sociálnych sieťach. Akonáhle chceš niekomu povedať o svojom zážitku, končí to tam, že ti odpovedá: „Hej, videl som storky.“ Páriky sa tak vzájomne sledujú, čo niekedy môže viesť až k nezdravému správaniu a zbytočným problémom. Pred prvým rande si človeka môžeš vystalkovať a vieš o ňom polovicu vecí, ktoré ti o sebe hovorí.

Všade nás otravujú reklamy

Reklamy sa presunuli z offline priestoru a telky aj na internet. Keď si hľadáš nové tenisky, tak ťa o pár minút nato prenasledujú všelijaké reklamy na tenisky. Pri pozeraní videa si prerušovaný reklamami podobne, ako to bolo kedysi len v telke. Reklamy zaplavujú čoraz viac internet a zadávatelia sa bijú o našu pozornosť.

Negative Space, Pexels.com

Nestíhame sledovať všetky informácie

Vždy bolo obrovské množstvo informácií, no internet ich robí ešte prístupnejšie. Denne na teba chrlia mnohé denníky a spravodajské portály niekoľko rôznych článkov. Pomedzi ne sa ešte šíria internetom rôzne nepravdy a hoaxy a niekedy je náročné vnímať, čo je naozaj pravda a čo nie.

Máme príliš veľa možností

Napríklad počúvanie hudby nebolo také jednoduché ako teraz. V minulosti si musel reálne za hudbou ísť, kúpiť si ju vo svojej hmotnej podobe. Teraz ti stačí nainštalovať jednu aplikáciu, otvoriť Youtube a máš milióny interpretov ako na dlani.

Rovnako je to aj s filmami a seriálmi. Kedysi sme zapli televízor a pozerali jeden z tých troch programov, ktoré sa dali pozerať. Teraz máme také obrovské množstvo možností, že si občas nevieme vybrať.

John-Mark Smith, Pexels

Samozrejme, že má táto doba aj svoje výhody. Niektoré z týchto problémov dokážeme do veľkej miery sami ovplyvniť a nerobiť z nich problémy. Treba sa preto na všetko pozerať z nadhľadu, niektoré veci berieme príliš vážne na úkor tých, ktorým by sme mali venovať viac pozornosti.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
27
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Táto mačka miluje banány. Jej láska k nim zvečnená na fotografiách ťa privedie do rozpakov


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME