Problémy párov dnešnej modernej doby, nad ktorými často krútime hlavou

Keď skôr ako po tebe, túži po hesle od tvojho telefónu

Zdroj: pexels.com

Nájsť si niekoho a skutočne ho ľúbiť celý svoj život je takmer nedosiahnuteľná méta. Je toľko rozchodov, rozvodov, nezhôd a hádok v dnešnom svete, zatiaľ čo tá staršia generácia nad nami len krúti hlavou. Vážne je to s nami až také zlé? V čom je problém? 

Čo nie je na nete, to ako keby neexistovalo

Nástupom sociálnych sietí sa aj náš mozog pobral niekam, no povedzme, čo najďalej od nás. Jednoduché pravidlo zverejňovania dôležitých a aj tých menej dôležitých vecí z nášho života káže, dať si stav na facebooku ,,vo vzťahu,“ a pridávať fotky s miláčikom. Ak si to doteraz takto neurobil, určite sa za toho druhého hanbíš, alebo to skrývaš, nechceš aby tvojich 1000 followerov (80% muži) videli, že niekoho máš, veď kto ti bude potom lajkovať polonahé selfíčka. Ani výhovorka, že si strážiš svoje súkromie neprejde, keďže nás pravidelne informuješ čo prejde tvojim traktom, kam ideš na manikúru, aký nový balíček ti prišiel a ako máš v p*** všetkých hejterov, veď on je len kamarát.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/friends-with-benefits-Sld3sfqXjEmNW)

Žiarlivosť

A to prehnaná až chorobná. Mať partnera žiaľ v niektorých prípadoch znamená vlastniť ho. Keď ten druhý diktuje s kým sa môžeš vidieť, kedy, na ako dlho, či môžeš ísť za rodičmi, alebo čo máš spraviť s vlastnými peniazmi, tak to vôbec nie je v poriadku. Čo majú tieto tvory čarovné pohlavné ústrojenstvo, že sa ich často vieme držať zubami – nechtami? Vonku sa musíš pýtať ako taký psík, telefón si nechávaš pravidelne kontrolovať a aj tvoje oblečenie je pod drobnohľadom. Stačí, že si si odbehla ku kamoške a už máš tri výhražné správy. Nehovoriac o tom, že keď žena nenájde žiadny vlas na tvojom oblečení, je to jasný dôkaz toho, že si bol za nejakou holohlavou štetkou.

Nie sme naprogramovaní žiť v monogamii, ale psychologicky ju však očakávame

Veľa párov by sa rozpadlo, kebyže by si mali vymeniť heslá na telefóne. O problémoch sa viac vo dvojici nerozpráva. Rieši sa to s kamarátkami so screenshotom konverzácie alebo sa plače na ramene nejakej milenke, ktorá určite bude chápať, prečo je tá tvoja stále taká podráždená z toho, že sa jej nevenuješ. Občas máme pocit, že nie sme docenení, že potrebujeme zažiť niečo nové, iné…no svoje túžby a potreby smerujeme inam. Ťažko povedať, či je to nuda, rutina, nesúlad alebo nie si ešte dostatočne ,,vybujačený“ a hájiš sa tým, že obrábať doživotne len jedno pole je hlúposť. Iní ľudia totiž na prvé miesto kladú spoločné ciele, plány a rodinu, ale ty nie. A dôkaz teraz držíš v ruke. Hej a nezabudni zmazať tú nahotinku, čo ti prišla od Niky, keď si bol na svojom záchodovom tróne (ktorý tvoja žena ešte ráno s oduševnením vyčistila).

Niečo lepšie?

Ľudia si myslia, že stačí mať len niekoho rád. Omyl. Na každom vzťahu treba pracovať, rovnako ako je dôležitá láska, je podstatné si veriť, tolerovať a podporovať sa. To však za pár dní nevzniká a vždy je tu predsa niečo lepšie. Preto sa po prvej nezhode alebo probléme jednoducho rozlúčime, veď to beztak nemalo význam. Ľudia v minulosti nemali toľko možností ako spoznať opačné pohlavie. Dnes nájdeš ,,niečo lepšie“ ani nie za 5 minút. No kým prídeš na to, že ani toto nebolo nič lepšie ako predtým, opäť sa raz sklameš a tak hľadáš znova a znova… Ideálne je však nechať si celý čas jednu, dve bokovky, nepriznávať sa ku vzťahu, kým to nie je vážne. Len tak pre istotu, ako to robí každý druhý človek modernej doby. Poprípade si držať pri sebe niekoho, koho ani nechceš. Za žiadnu cenu ho nesmieš pustiť, skôr naopak. Treba ho dlhé mesiace naťahovať, až kým ho neprejde trpezlivosť alebo nepríde ,,niečo lepšie“. Je ako tvoja desiata. Nechceš ju, no oblížeš ju, aby ju nemohol jesť nikto iný.

Virtuálna realita

A teraz nech si každý úprimne odpovie na otázku, čo znamená srdiečkový emotikon, lajk, či pusinka. Zraňujeme city toho druhého týmto počinom? Toto si vie každý pravidelne odsledovať a ešte pravidelnejšie sú z toho mega škandály. To ako si si dovolil komentovať a lajkovať tie ku*vy na Instagrame? Ja ti nie som dosť dobrá? To prečo ti ten trapák poslal srdiečko? Na jakú dobrú noc?! A už vzniká hádka ako hrom, trieskanie s dverami a tichá domácnosť. A pritom sa stačí v pokoji porozprávať o svojich urazených egách a vysvetliť si, čo je už cez a čo je len jedno blbé ťuknutie do telefónu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/scorpiondagger-scorpiondagger-instagram-6LzPPnutAquju)

Netreba nám papier

Šťastný pár predsa nepotrebuje na potvrdenie svojej lásky žiaden papier. Láska nie je slepá, už po niekoľkýkrát opakujeme, je retardovaná. No ak ťa nechá doslova na ulici aj s malým dieťaťom, potom si môžeš biť hlavu o stenu. Vlastne nemôžeš, žiadnu stenu už nemáš. Spoločný úver, auto, minuté financie, čas a energia, ktorá šla do zveľaďovania vášho krásneho domova je preč a ty už vieš, na čo by bola dobrá taká svadba. Tam by s tebou až tak nevyd*bal. Nastal čas vojny. Dieťa verzus peniaze. Chlap sa stáva dojnou kravou a môže zabudnúť, že uvidí malého. Prv sa predsa platí. Smutný obraz o rozpadnutých rodinách bez štipky rešpektu a úcty voči druhému. Zlepší sa to ešte niekedy? Tak schválne, koľko slobodných mám a rozvedených oteckov žije vo vašom okolí?

Peniaze

Toť sa nám žiada otázka, či tá tvoja láska s tebou nie je len kvôli peniazom. Určite sa nájde aspoň jedna žena, ktorá sa vážne zaľúbila do škaredého, egocentrického, prešediveného, vypapkaného milionára, no nikto jej to neveril. Ak si si ty naučil svoju drahú na luxusné dary, ospravedlnenia vo forme Gucci kabelky a výletov do Karibiku a stále očakávaš, že to dievča, čo má na sebe legíny z Tesca ťa lúbi kvôli tomu, aký si, urob si jednoduchý test. Povedz, že si skrachoval a sleduj do koľkých sekúnd si pobalí kufre. Každá žena sa vie o seba postarať aj sama, žiaľ najjednoduchšia cesta k tomu, aby sa mala dobre, je nájsť si obeť a profitovať z toho. Odkiaľ to len tie dnešné slečny majú? A ak si sa jednej práve zbavil a hľadáš niečo nové, vyber si presne takú istú povrchnú, no za to očarujúcu slečnu. Lebo robiť dookola to isté a čakať iný výsledok je rovnako kontraproduktívne ako hovoriť o zlatokopkách, zatiaľ čo máš v peňaženke jeden gastro lístok a euríčko na autobus.

Titulná fotka: pexels.com

Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
6
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tie "najlepšie" nápady z kategórie: Urob si sám

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME