Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Problémy s matematikou? Vláda chybou počas tlačovky ukázala, že s číslami sa veľmi nekamoší

"Počkať, to mi nevychádza!"


Občania by veľmi radi verili tomu, že tento štát je riadený šikovnými a kompetentnými ľuďmi, ktorí usilovne pracujú na tom, aby sa tu žilo lepšie. Vždy sa však nájde dosť dôvodov, aby toto presvedčenie opadlo. Dnes pribudol ďalší.

Pozorní diváci si počas tlačovky o opatreniach vlády, ktorých cieľom je ochrana ľudí pred dopadmi zdražovania, všimli, že čísla zobrazované na displeji akosi nesedia. Aj deti na základnej škole vedia, že 7500 x 100 nie je deklarovaných 7,5 milióna eur.

Od Vás: Tak neviem, to o našich peniazoch naozaj rozhodujú ľudia, ktorí nezvládajú ani jednoduché násobenie? Namiesto 750 tisíc to spočítali na 7,5 milióna. Tá naša štátna kasa teda musí byť v riadnom srabe.

Posted by Nekŕmte nás odpadom on Thursday, April 21, 2022

Tlačovku mohlo vidieť celé Slovensko

Takýto prešľap skutočne neprispel k dôvere ľudí k štátu. Dúfajme, že hrozné matematické zlyhanie nastalo len pri príprave na tlačovku a nie počas tvorby finančných opatrení. V rozpočte by jedna nula hore-dole určite narobila slušnú paseku!

O tom, že tento nesmierny trapas skutočne nastal a vidieť ho mohlo celé Slovensko, sa môže presvedčiť každý z nás. V zázname z tlačovky sa objaví okolo deviatej minúty.

Kto je vinníkom?

Ťažko však povedať, kto má tento trapas na svedomí. Prípravu podkladov na tlačovku môže mať na práci kadekto. Možno na tom pracuje aj viacero ľudí súčasne a ľavá ruka nevie, čo robí pravá. A ani jedna ruka neovláda základnú matematiku…

EMEFKA
EMEFKA

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.