Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Problémy s matematikou? Vláda chybou počas tlačovky ukázala, že s číslami sa veľmi nekamoší

"Počkať, to mi nevychádza!"


Občania by veľmi radi verili tomu, že tento štát je riadený šikovnými a kompetentnými ľuďmi, ktorí usilovne pracujú na tom, aby sa tu žilo lepšie. Vždy sa však nájde dosť dôvodov, aby toto presvedčenie opadlo. Dnes pribudol ďalší.

Pozorní diváci si počas tlačovky o opatreniach vlády, ktorých cieľom je ochrana ľudí pred dopadmi zdražovania, všimli, že čísla zobrazované na displeji akosi nesedia. Aj deti na základnej škole vedia, že 7500 x 100 nie je deklarovaných 7,5 milióna eur.

Od Vás: Tak neviem, to o našich peniazoch naozaj rozhodujú ľudia, ktorí nezvládajú ani jednoduché násobenie? Namiesto 750 tisíc to spočítali na 7,5 milióna. Tá naša štátna kasa teda musí byť v riadnom srabe.

Posted by Nekŕmte nás odpadom on Thursday, April 21, 2022

Tlačovku mohlo vidieť celé Slovensko

Takýto prešľap skutočne neprispel k dôvere ľudí k štátu. Dúfajme, že hrozné matematické zlyhanie nastalo len pri príprave na tlačovku a nie počas tvorby finančných opatrení. V rozpočte by jedna nula hore-dole určite narobila slušnú paseku!

O tom, že tento nesmierny trapas skutočne nastal a vidieť ho mohlo celé Slovensko, sa môže presvedčiť každý z nás. V zázname z tlačovky sa objaví okolo deviatej minúty.

Kto je vinníkom?

Ťažko však povedať, kto má tento trapas na svedomí. Prípravu podkladov na tlačovku môže mať na práci kadekto. Možno na tom pracuje aj viacero ľudí súčasne a ľavá ruka nevie, čo robí pravá. A ani jedna ruka neovláda základnú matematiku…

EMEFKA
EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť