Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Vlasy sú korunou krásy a ženy sú stvorenia večne nespokojné. Za celý svoj život si prejdeme rôznymi strihmi, dĺžkou, farbami, experimentujeme s aktuálnou módou od vyholených bokov až po nikdy nedosiahnuteľné ombré.

Toľko starostlivosti a peňazí nás naše krásne vlasy stoja, ale my to s nimi nikdy nevzdáme. Ak sú tvoje vlasy prirodzene tmavé až čierne (no, dobre, môžu byť aj farbené) tak pri všetkých tých bežných starostiach, musíš riešiť ešte aj toto.

Teraz si dovysávala celý byt a už vidíš po zemi tvoje vlasy. Sú všade a nikdy sa ich nezbavíš. Ak si spočítaš, že ľuďom denne vypadne v priemere 100 vlasov, ty vieš presne kde sú, narozdiel od slečny s blonďavými vlasmi.

Sú po zemi, zalozené po kútoch, v odtoku vo vani a aj na tvojom bielučkom kabáte. Stačí len jemný pohyb, aby sa dali tvoje vlasy do pohybu a už si jeden letí na umývadlo. Hneď za tebou ide tvoja mama do kúpeľne a už ju z toho chytá panický záchvat.

flickr.com (http://farm2.static.flickr.com/1015/1472612118_6777e8db1c_o.jpg)

Nie, nie. Dnes ľudia nemajú šedivé vlasy až v starobe, ani infarkt a iná pliaga neprichádza až po 50- tke. V dnešnom uponáhľanom svete, záťaži a strese, kde ľudia vyhorievajú rýchlejšie než zápalky, ťa môže prekvapiť okrem upchatej cievy aj sivý vlas. A veruže ho ako tmavovláska budeš vidieť hneď!

abbieloosemore/instagram.com (https://www.instagram.com/p/BdaQO44lOPV/?tagged=firstgreyhair)

Je úplne jedno, aký máš účes. Až sa ním chceš pochváliť na sociálnej sieti, nebude ti vidno do tváre. Experimentuješ s kontrastom, svetlom, filtrami, no raz darmo. Musíš si vybrať – ty alebo tvoje vlasy. Takisto si nik nevšimne, že máš nejaký iný účes, až kým by neprišiel bližšie. Zapletená ofina, či pekný spoločenský účes je síce super, ale krásne ukáže len pri ženách so svetlejšími, či melírovanými vlasmi.

madisenneburdock/instagram.com (https://www.instagram.com/p/kHjcwFJrf-/)

Ženy sa holia. To už všetci dobre vieme. Najnovšie trendy hlásia holiť si aj tvár. No ak si prirodzene tmavý typ, tak si už dávno prišla na to, že tvoje chĺpky sú odolnejšie, tmavšie a občas aj riadne tvrdé potvory a rašia, kde sa im zapáči, takže sa ti nevyhýba ani depilácia hornej pery. No čo, aspoň máš svoje obočie pekné a husté.

elizabethbrenkley/instagram.com (https://www.instagram.com/p/BDsLqqziPAv/?tagged=darkhairproblems)

Je úplne jedno, ako často a ako dokonale dokážeš oholiť svoje telo. Sekundu po odložení žiletky prichádzajú tieto malé čierne spomienky na to, čo zrejme nedobrovoľne opúšťa tvoje telo, keďže za sebou necháva tieto znamenia. A potom vyzeráš ako zanedbané lesné žieňa, ale nedá sa ti uprieť fakt, že sa veľmi snažíš.

uhcacia/instagram.com (https://www.instagram.com/p/01WHB3MJgd/?tagged=darkhairproblems)

Myslela si si, že suchý šampón je tvoja spása zakaždým, keď si si jednoducho nestihla umyť vlasy. Veď v reklame to vyzerá veľmi účelovo a aplikácia je rýchla. No ty po použití vyzeráš o 30 rokov staršia. Ono to vážne funguje, len to treba riadne vyčesať a nestriekať ho veľmi zblízka, ale na takéto cenné rady a polhodinové česanie nemáš čas, ak ti o 10 minút ide autobus.

deindex.bluesalt.co (http://2.bp.blogspot.com/-l6wyDDaqFtk/TkqL7hTbNqI/AAAAAAAABg4/wHIwT1G6VH0/s1600/DSC_1161.JPG)

Každá jedna tmavovláska určite raz zatúžila po ombré, balayage alebo inom zosvetľovaní, po ktorom však maximálne prišli slzy a vlasy ostali v kvalite hodnej výstelky vtáčieho hniezda. Buď si sa o to pokúšala sama a skončila si oranžovo-žltá a lá pani zo susednej osady alebo ťa domrvila kaderníčka. Aspoň si vhodný materiál na ,“before and after“ foto.

Tvoje vlasy, ktoré nikdy nebudú vytúžene sivé, skončia v koši alebo na ročnej kúre, pretože sa chúdence nevedia z tohto kroku spamätať. Ako je to možné, že pri videách zo zahraničia majú baby nádherné studené odtiene hneď na šupu, prvýkrát po odfarbovaní a ty skončíš tak, že aj farebné dôchodkyne vyzerajú lepšie ako ty?

gembobozo/instagram.com (https://www.instagram.com/p/BMIq4sBAaEl/?tagged=darkhairproblems)

Nebudeš utrácať za kaderníčku, vlasy si vieš nafarbiť aj sama. Ale okrem toho nafarbíš aj stenu, umývadlo a svoje ruky. Tričko, uterák, svoje uši a aj polovičku tváre a potom nevychádzaš dva dni z domu. Jedna farba ti úplne stačí, nikdy sa nepoučíš a tak chodíš s „cappuccino“ odtieňom na tej viditeľnej časti hlavy a všade inde máš farbu orieškovú.

wndl/twitter.com (https://twitter.com/wndlwhtl/status/556528718529953796)

Prezradíme ti jeden celkom vhodný trik. Pred farbením vlasov si nanes na uši a všetky miesta, ktoré by sa mohli zafarbiť nejaké telové mlieko alebo olej. Napríklad ten, čo používaš na vlasy a žiadna farba ti tam neostane.

pinterest.com (https://i.pinimg.com/originals/33/bb/c0/33bbc0d979af4d02d620b9fdb8e3b088.jpg)

Nedá sa s tým nič robiť. Svetlé vlasy sa odfarbujú jednoduchšie a každý trend na nich vyzerá lepšie. Farby sú jasnejšie, lepšie chytajú, vlasy nie sú až tak poškodené a nie je problém farbu vymeniť za inú.

Dokonca aj vymytá farba im pristane viac, lebo tú tvoju na tmavej hrive len ledva vidno. A ak máš prirodzene tmavé vlasy, niektoré farby ti ale že vôbec nechcú držať. Tvoje vlasy si žijú svoj vlastný život a chcú pravdepodobne ostať len tmavé.

totalbeauty.com/playbuzz.com
(http://images.totalbeauty.com/content/photos/rainbow_hair_08.jpg
http://cdn.playbuzz.com/cdn/5215c290-f099-4812-8cbe-637908f739d4/cb35e126-d7ef-4dea-801c-ed6793067fd3.jpg)

Odkedy si farbíš vlasy, odrasty sa stali tvojou nočnou morou. Až kým neprišli do módy. To ťa trošku upokojilo a naučila si sa s tým žiť. Uvidíme, dokedy…

jessiereedx/instagram.com (https://www.instagram.com/p/BQxp7jVDd5O/?tagged=darkhairproblems)

A ešte jedna vec, ktorá je možno výhodou, ale občas aj nevýhodou. A to je to, že na niektorých fotkách elegantne zmizneš. Nie vždy je život s filtrom krajší, aspoň pre teba.

alannahlouisee/instagram.com (https://www.instagram.com/p/BBeLQrdFPGN/)

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: deindex.bluesalt.coelizabethbrenkley/instagram.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.