Problémy žien s kučeravými vlasmi, ktoré tie s rovnými nikdy nepochopia

Dlhé kučery sú ťažké a s krátkymi vyzeráš ako ovečka.

Zdroj: ArtCaveManiac / EMEFKA

Dámy s kučeravými vlasmi chcú mať rovné vlasy a ženy s rovnými vlasmi ich chcú mať kučeravé. Tie druhé ani nevedia, aké majú šťastie, že ich vlasy sú krásne rovné, ráno ich stačí dvakrát učesať, nosiť ich v cope alebo v drdole a hotovo. Vybavené.

Aká je to nočná mora mať vlnité alebo kučeravé vlasy, sme sa pre vás rozhodli dať dokopy spolu s naším šikovným ilustrátorom.

1.

Urobiť si vrkoč z kučeravých vlasov – to proste nejde! Vyzeráš, akoby si mala tenisové loptičky pozapletané do vlasov, vlasy ti trčia úplne zo všetkých smerov, celý tvoj účes vyzerá ako jedno hrubé lano a nemá žiadny normálny tvar, a to najlepšie na koniec, končeky tvojich vlasov svojím nechceným objemom pripomínajú starú metlu.

2.

Chceš si nechať podrásť kučeravé vlasy? Tak na to môžeš rovno zabudnúť! Kučery rastú len do šírky, takže ich aj tak budeš mať stále len po ramená, ale v kine cez teba nebudú vidieť hneď tri osoby sediace v rade za tebou.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3.

Umyť si vlasy obyčajným lacným šampónom zo supermarketu ako bežný smrteľník? A ešte k tomu bez kondicionéru? Si sa zbláznil?!?! Aby si vyzerala ako človek, potrebuješ svätú trojicu (ten najšpeciálnejší, a hlavne najdrahší šampón + kondicionér + balzam na kučeravé vlasy, najlepšie z lekárne, za studena lisovaný na havajských sopečných kameňoch s výťažkami z acai, goji a chia semienok). Ešte stále túžiš mať kučeravé vlasy? A čo tak plnú peňaženku, há?

4.

Dať si kučeravé vlasy do jednoduchého drdola, aby ti vlasy pri jedení alebo pri športe nezavadzali, je hotové umenie. Tá veľká chlpatá guča kučier si aj napriek všetkej tvojej snahe žije svojím vlastným životom a hýbe sa sem a tam ako na divokej diskotéke. A boh žehnaj všetkým gumičkám, ktoré prežijú nápor tvojich priestorovo náročných pramienkov.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5.

Ideš na schôdzku s novým nápadníkom a chceš sa vyparádiť? Alebo na stretnutie s kamoškami po dlhej dobe a túžiš dobre vyzerať? Ak máš rovné vlasy, môžeš si ich natupírovať, urobiť cestičku v strede, cestičku na jednej alebo na druhej strane, zapliesť si pramienky do roztomilých vrkôčikov, ofinu vpredu nabrať a vzadu pripnúť sponkou, ofinu učesať nabok, urobiť si boxerské vrkoče, nedbalý drdol, vysoký či nízky cop.

Ale ak máš kučeravé vlasy… je to jedno. Každá snaha je márna, no tak si daj aspoň výraznejší mejkap, nech nevyzeráš ako vždy.

6.

Dievčatá v dnešnej dobe si aspoň môžu aj tie najneposlušnejšie kučierky vyžehliť žehličkou na vlasy. Výhoda? Nikto ťa nespozná! Nové vlasy, celkom nový človek! Či?

ArtCaveManiac / EMEFKA

7.

Najhorší darček pre človeka s dlhými kučeravými vlasmi? Hrebeň. Viem, že to myslíš dobre, ale nemysli si, že kučeravci už nevyskúšali všetky dostupné typy hrebeňov a kief na vlasy. Kučery sa proste nečešú, lebo potom vyzerajú, ako keby si strčila prst do zásuvky a dostala krásnych 220V.

ArtCaveManiac / EMEFKA

8.

S poriadnou nádielkou kučier dosahujú už aj malé 4-ročné deti priemerných 150 cm, a preto ich musia pustiť aj na tie najnebezpečnejšie kolotočiarske atrakcie (haha, nie, kiežby tie pravidlá z amerických rodinných komédií fungovali aj u nás na Slovensku).

9.

Ešte stále si presvedčená, že je úžasné mať na hlave prirodzené kučierky? Jedna polka hlavy je stlačená a bez objemu a druhá má toho objemu až-až, kde-tam ti trčí pramienok, a ty ani nevieš, odkiaľ sa vzal, a hlavne, ako ho zastrčiť, aby si nevyzerala ako so satelitom na hlave.

Po každom umytí a spaní je každý jeden z tvojich prameňov kučeravých vlasov iný a je jedno, že ti ich kaderníčka pri strihaní namočí a podstrihne dorovna, pretože hneď, ako uschnú, bude ich línia kľukatejšia ako graf znázorňujúci výkyvy nálad (tehotnej) ženy.

ArtCaveManiac / EMEFKA

10.

„Aha, mám nové náušnice!“
„Kde? Ja ich nevidím“
„Však tu, kde asi?“
„Prepáč, nechcem ťa uraziť, ale cez tie tvoje vlasy ich nevidím.“

11.

Ak chceš vyzerať aspoň trochu k svetu, na pokrývku hlavy ani len nepomýšľaj. Vlasy ti postláča k hlave a navyše ti na čele ostane „krásny“ odtlačok, pretože ani ten najširší klobúk nie je dostatočne široký na to, aby sa doň zmestili všetky tvoje vlasy. A zimné čiapky? To sú vyhodené peniaze, lebo teba v chladnom počasí zohrievajú tvoji „miláškovia“. A o helmách radšej pomlčíme…

ArtCaveManiac / EMEFKA


Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
16
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
61
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
9 hercov, ktorí sa dokázali vymaniť z tieňa svojich najslávnejších postáv (2. časť)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME