Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 9.12.2023
sk
Izabela
cz
Vratislav

Problémy tmavovlások, pre ktoré ostatní nemajú pochopenie

Blondíny takéto veci riešiť nemusia.

Ako sa hovorí, vlasy sú koruna krásy. Ženy si na tejto korune dávajú obzvlášť záležať. Ako to už býva zvykom, vždy je niekto nespokojný s tým, čo má a najradšej by mal presný opak. Napríklad tmavovlásky by možno boli rady blond, tie, čo majú rovné vlasy, ich chcú vlnité a opačne.

U tmavovlások to je možno spôsobené aj problémami, ktoré sú s ich tmavou hrivou spojené. Niektoré z týchto problémov blondíny nikdy nemuseli riešiť. 

Shutterstock

Každý vie iba o tvojich vlasoch, že sú všade

Aj blondíny mávajú vlasy v odtoku, ale tie nik medzi tými tvojimi tmavými chumáčmi vlasov nevidí. Okrem toho, že sú vlasy brunetky zjavne viditeľné kvôli farbe, zväčša bývajú aj hrubšie. Takže ich je vidieť všade. Na umývadle, v spomínanom odtoku, na stole a aj na tvojom bielom tričku. Všetci ťa automaticky obviňujú, že sú tvoje vlasy všade, lebo vlasy ostatných ľudí takmer nie je vidieť.

Depilácia chĺpkov je pre teba nevyhnutná vec

Podľa toho, akú máš farbu vlasov, máš zvyčajne aj farbu ochlpenia. Dámy so svetlými vlasmi majú tú výhodu, že im ich ochlpenie takmer nie je vidieť. Sú aj také šťastné ženy, ktoré si neholia nohy, lebo ich chĺpky sú takmer neviditeľné. To si nemôžu povedať brunetky, lebo ich chlpy sú viditeľné tri sekundy po tom, ako si ich oholili.

Mohlo by ťa zaujímať:

Slovenky sa podelili o vtipné výrazy, ktorými nahrádzajú frázu „mám krámy“

Okrem toho, že na teba vykúkajú malé čierne bodky na nohách, si pravdepodobne musíš dávať do poriadku aj svoj „knírek“. Áno, chĺpky nad perou sú reálna vec, a preto ich nie je vidieť, lebo si ich každý týždeň odstraňujeme. Máme síce výrazné obočie, no okrem toho niektoré z nás aj dosť viditeľné chĺpky aj na tvári.

Shutterstock

Suchý šampón je skvelý vynález, no nie pre teba

Okrem toho, že, samozrejme, na tmavých vlasoch ihneď poznať, že sú mastné, tak na nich aj poznať zásah suchého šampónu. Áno, existuje aj taký na tmavé vlasy, ale haló, vždy to bude vidieť. 

Farbenie vlasov málokedy vyjde podľa tvojich predstáv

Všetky tie trendy, ako napríklad červené, sivé a akékoľvek farebné vlasy, boli niečo veľmi ťažko dosiahnuteľné v tvojom živote. Niektorým slečnám stačilo na svoje vlasy dať nejaký farebný šampón a mali ozvláštnený účes.

Ty si musíš najprv svoje vlasy odfarbiť, aby sa na ne vôbec niečo chytilo, následne vyzeráš ako ošťatá slama a tvoje vlasy doslova trpia. Nikdy to nebolo také jednoduché, ako sa možno na prvý pohľad zdalo.

Shutterstock

Nikdy nevidieť tvoj krásny zapletený účes

Môžeš si nájsť super originálne účesy na internete, urobiť ich na svojich vlasoch, ale nebude ich vidieť. Teda bude, keď sa ti niekto priblíži do polmetrovej vzdialenosti k vlasom. Vždy takéto účesy najviac vynikli na vlasoch, ktoré sú svetlejších odtieňov.

Každý očakáva, že budeš krásne opálená a tmavá

A niekedy to očakávaš aj ty. Lebo oproti plavovláskam si ty ako šachovnica. Plná kontrastov. Tvoja pleť je bledá a vlasy tmavé. Automaticky od teba ľudia očakávajú, že sa budeš vyžívať v slnení sa. Nie vždy to tak je a na tvoju bledú pleť následne každý upozorní, lebo to nie je prirodzené, ako napríklad u ryšaviek.

Mohlo by ťa zaujímať:

V koži opačného pohlavia. Takto by to vyzeralo, keby sa ženy správali ako muži

Každý vie o tvojom jedinom šedivom vlase

Niekto o šedinách nevie do svojej štyridsiatky, niekto ich spozná už okolo dvadsiatky. U brunetky je však oveľa vyššia pravdepodobnosť, že ten šedivý vlas ihneď objaví. Lebo sa medzi tmavými vlasmi hrdo týči neprehliadnuteľný ako Dankov stožiar na hradnom kopci. Ľudia so svetlými vlasmi môžu pokojne svoje šediny tajiť, zatiaľ čo ty kvôli nim kupuješ farbu na vlasy.

Alexander Ramsey / Unsplash

Občas si na fotkách neviditeľný objekt

Máš nový účes, tak sa ním chceš pochváliť. Buď budeš mať na fotke presvetlený ksicht a tvoje vlasy nebude vidieť alebo budú tvoje vlasy jedna tmavá hmota, ale bude ti vidieť tvár. Podobne to bude aj na spoločných fotkách, na ktorých, ak sú fotené podvečer alebo v noci, dokonale zmizneš medzi svojimi kamoškami so svetlou hrivou.

V lete ti doslova pečie na hlavu

Slnečné lúče a tvoje tmavé vlasy sú dve veci, ktoré sa doslova zbožňujú. Následky ich lásky bývajú už horšie. Stačí ti vyliezť na prechádzku v peknom jarnom počasí a večer ti horí hlava a máš spálenú pokožku hlavy. Dosť nepríjemné. V letných mesiacoch si nemôžeš dovoliť ísť k vode alebo len vyniesť smeti bez pokrývky hlavy, lebo ti zhorí hlava.

Shutterstock

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.