Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

Procházka sa už tento víkend na jubilejnom UFC 300 pokúsi získať skalp rakúskeho bojovníka

Jiří Procházka sa tento víkend vráti späť do boja proti tvrdému rakúskemu bojovníkovi.


Už tento víkend sa vráti český UFC zápasník Jiří Procházka späť do klietky. Postaví sa proti uznávanému rakúskemu bojovníkovi Alexandrovi Rakičovi na jubilejnom podujatí UFC 300. Ide o jednu z najambicióznejších kariet, ktoré za posledné roky organizácia predstavila.

Procházka sa naposledy v klietke objavil minulý rok na podujatí UFC 295, kde po víťaznej šnúre 14 zápasov našiel svojho prvého premožiteľa. V tom čase nastúpil do titulového zápasu po vyše ročnej pauze spôsobenej operáciou ramena. Český zápasník sa viackrát nechal počuť, že tentokrát podstúpil jeden z najtvrdších tréningových procesov.

Najambicióznejšia štartovacia karta UFC

Nakoľko ide o jubilejné podujatie s poradovým číslom 300, organizácia pripravila jednu z najlepších zápasových kariet, aké sme za posledné roky mohli vidieť. Jiří Procházka sa predstaví v hlavnom zápase prelims, a teda v zápasoch pred hlavnou kartou. V rámci prelims zápasov môžeme tiež vidieť Aljamaina Sterlinga, ktorý donedávna držal opasok vo váhovej kategórii Bantamweight (do 61,3 kg).

Odporúčame prečítať:

Z vrcholu na úplné dno. Hviezdy NHL, ktoré pochovali svoje kariéry škandálmi

Taktiež sa dočkáme zápasu Codyho Garbrandta proti bývalému titulovému vyzývateľovi Deivesonovi Figueiredovi alebo legendárnej Holly Holm. Na hlavnej karte môžeme vidieť až 3 titulové zápasy. Prvý zápas o titul BMF (Baddest Motherf*cker) predstaví zápasníkov Justina Gaethjeho proti Maxovi Hollowayovi.

O titul ženskej váhovej kategórie Strawweight (do 56,7 kg) zabojujú aktuálna držiteľka Weili Zhang a Xiaonan Yan. V hlavnom zápase večera, v ktorom pôjde o titul v poloťažkej váhe (do 93 kg), sa predstaví aktuálny držiteľ titulu a posledný premožiteľ Jiřího Procházku Alex Pereira proti bývalému držiteľovi titulu Jamahalovi Hillovi.

V prípade výhry českého Procházku by sa v ďalšom zápase mohol postaviť práve proti víťazovi titulového zápasu. Jeho súper, rakúsky bojovník Rakič, sa vracia do klietky po takmer dvojročnej pauze. Udalosť UFC 300 prebehne v Las Vegas. Sledovať ju budeme môcť v skorých ranných hodinách.


Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.