Profesor riešil v lietadle matematickú rovnicu. Vzbudil kvôli tomu podozrenie, že je terorista

Bizarný prípad, na ktorý profesor ekonómie asi nikdy nezabudne.

Zdroj: Shutterstock

Počas jazdy autobusom či letu lietadlom si človek zvykne krátiť čas rôznymi spôsobmi. Niekto si číta, iný lúšti krížovku, ďalší podriemkava a profesor ekonómie Guido Menzio sa rozhodol skúsiť vyriešiť náročnú matematickú rovnicu. Preňho nešlo nič zvláštne a ani my by sme tomu zrejme nevenovali pozornosť.

Ako ale uvádza portál Unilad, práve táto činnosť naňho vrhla tieň podozrenia. Celý incident sa odohral ešte v roku 2016. Pasažierka, ktorá sedela vedľa Menzia, mala totiž pocit, že profesor môže predstavovať hrozbu. Možno dokonca aj teroristickú. To všetko si odvodila na základe podivných počtov, ktoré si písal na papier. Ešte predtým, než lietadlo vzlietlo, sa vyhovorila na nevoľnosť, vystúpila a personálu lietadla sa so svojimi podozreniami zverila.

Latest version… facebook has very very sharp eyes. it has automatically tagged Dale

Posted by Guido Menzio on Friday, January 26, 2018

Menzio sa dokonca zaujímal, či je žena v poriadku, a netušil, že svoju nevoľnosť len fingovala. Personál ho vyzval, aby vystúpil, a sám kapitán lietadla mu povedal, čo je vo veci. Keď si Menzio vypočul, že ho žena podozrievala z terorizmu, tak mu neostávalo nič iné, len sa na tom zasmiať. Personál tiež veľmi rýchlo zistil, že Menzio nepredstavuje žiadnu hrozbu. Kapitán sa vraj celou situáciou cítil zahanbený, avšak ako hovorca leteckej spoločnosti neskôr uviedol, „každé podozrenie musí byť preverené“.

Menzio nevšedný príbeh popísal aj v statuse na Facebooku, kde síce uviedol, že to celé bral s nadhľadom, zároveň ale priznal, že mu to aj robí starosti. „Tá slečna sa proste na mňa pozrela, videla, že píšem akési záhadné veci na papier, a usúdila, že som nejaký zloduch,“ napísal profesor.

Shutterstock

„Len kvôli tomu bol celý let zdržaný o 1,5 hodinu.“ Celú túto paranoju v rozhovore s novinármi pripísal vtedajšiemu prezidentovi Donaldovi Trumpovi a jeho šíreniu strachu a konšpirácií. „Len ťažko v tom nemôžete vidieť étos Trumpa a jeho voličskej základne,“ uzavrel.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Milan Lasica bol skvelým hercom. Toto je 10 výborných filmov, v ktorých si zahral


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME