Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava
Zdroj: ©Profimedia

Projekt ASRA je zabudnutý príbeh druhej svetovej vojny. Hitler sníval o armáde hovoriacich psov

Škola na výrobu superinteligentných psov bola založená už v roku 1930.

„Je krásna a dobre stavaná. Je to prvé šteňa z vrhu. Sučka, ktorá bude lepšie brániť svojho pána,“ dával jeden argument za druhým chovateľ. „Výborne,“ povedal muž, ktorý si prišiel vyzdvihnúť vopred dohodnuté a starostlivo vyberané šteňa. „Musí to byť výnimočný pes, pretože je to dar pre výnimočného človeka.“ „To určite bude, keď sme už pri tom, na koho mám vystaviť doklady?“ „Vystavte ich na meno Adolf Hitler.“ 

Sen o hovoriacich psoch

Aj dnes, desiatky rokov po skončení vojny, nás dokáže šokovať stretnutie s odtajnenými dokumentmi, ktoré sa týkajú Tretej ríše Adolfa Hitlera. A to predovšetkým tajných výskumov okolo všetkého, čo sa iba troška obtrelo o okultizmus a paranormálne javy. Jedným z týchto projektov bola aj ASRA.

V tomto prípade Hitler zameral svoju pozornosť na zvieratá, ktoré mali v tej dobe človeku najbližšie – psy. Sám Hitler bol známy svojou slabosťou pre týchto štvornohých miláčikov a niekoľko ich aj vlastnil. Zrazu sa však naskytla príležitosť dochovať pre potreby armády psy, ktoré by dokázali komunikovať s človekom. A to nie za pomoci povelov, znakov alebo brechotom. Ale za pomoci ľudskej reči. Vodca dlho neváhal a výskum sa začal.

Adolf Hitler, hovoriace psy, projekt ASRA, druhá svetová vojna, fakty a zaujímavosti, história, svetové dejiny
Shutterstock

Doga Asra a jej potomstvo

Nech to znie akokoľvek bizarne, tak Tretia ríša financovala výskum, ktorý mal splodiť cenné ovocie pre nacistickú armádu. Škola na výrobu superinteligentných psov bola založená už v roku 1930, a to neďaleko nemeckého Hannoveru. Dostala pomenovanie na počesť veľmi nadanej dogy menom Asra. Tá bola zároveň matkou piatich z celkového počtu šiestich šteniat v škole.

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Andrej Jakubík
Moje články na EMEFKA sú hlavne o zaujímavostiach sveta okolo nás. Tých známych, menej známych, živých aj neživých. Doma som v zoológií, botanike, histórií, ale aj záhadách a všadeprítomnej popkultúre. A jedno zvláštne miesto v mojom živote zaujímajú ryby.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť