Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

Prokuratúra: Obvinenie vodiča zo Zochovej zo všeobecného ohrozenia je zákonné a odôvodnené

Dozorový prokurátor sa stotožnil s návrhom vyšetrovateľa na vzatie Dušana D. do väzby z dôvodov obavy z úteku a pokračovania v trestnej činnosti.


Obvinenie vodiča, ktorý spôsobil smrť piatich osôb na bratislavskej zastávke mestskej hromadnej dopravy Zochova zo všeobecného ohrozenia je zákonné a odôvodnené. Povedal to dnes na tlačovej konferencii šéf Krajskej prokuratúry v Bratislave Rastislav Remeta. Zároveň uviedol, že obvinený vodič Dušan D. oľutoval čin, ktorého sa dopustil.

Remeta tiež potvrdil, že dozorový prokurátor sa stotožnil s návrhom vyšetrovateľa na vzatie Dušana D. do väzby z dôvodov obavy z úteku a pokračovania v trestnej činnosti. „Do súčasnej doby nebol stanovený termín výsluchu obvineného pred príslušným súdom,“ povedal Remeta. Doplnil, že v podmienkach prokuratúry sa jedná o mimoriadnu udalosť. Preto nie je vhodné konkretizovať skutkové udalosti, keďže by to mohlo viesť k sťaženiu trestného konania.

TASR

Vyšetrovateľ bratislavskej kriminálnej polície v utorok 4. októbra obvinil 60-ročného Dušana D. z Bratislavy v súvislosti s nedeľnou tragickou dopravnou nehodou z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny súdom mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne trest odňatia slobody na doživotie.

Opitý 60-ročný vodič vozidla zn. Škoda SuperB zišiel v nedeľu 2. októbra večer v Bratislave vo vysokej rýchlosti mimo vozovku na zastávku mestskej hromadnej dopravy Zochova. V tom čase sa tam nachádzalo približne 40 osôb, pričom došlo k zrážke vozidla s čakajúcimi na spoj. Na mieste zahynuli štyri osoby, traja ľudia boli v kritickom stave prevezení do nemocníc, ďalší traja utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach. V priebehu pondelka 3. októbra pribudla ďalšia obeť, bolo ňou 21-ročné dievča.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť