Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Proti Kanaďanom bude od úvodu chytať Adam Húska, debut na šampionáte absolvuje mladík Adam Sýkora

Obranca Martin Fehérváry do Helsínk pricestuje v pondelok popoludní, no zápas proti Kanaďanom bude sledovať len z tribúny.


Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie na majstrovstvách sveta vo Fínsku dopísalo na turnajovú súpisku 17-ročného útočníka Adam Sýkoru.

Známe je už aj to, že výpravu národného tímu SR po prílete obrancu Martina Fehérváryho zo zámoria opustí bek Martin Bučko. Ako tiež informuje oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), do bránky slovenského výberu v pondelkovom popoludňajšom súboji proti Kanaďanom (15.20 h SELČ) sa postaví od úvodu Adam Húska.

„Adam sem prišiel na to, aby chytal. Je to jediný brankár, ktorého máme v NHL. Proti Kanade je preňho najlepšia možnosť ukázať sa. Máme troch brankárov, každého jedného chceme vidieť a dať mu šancu,“ prezradil jeden z asistentov trénera Andrej Podkonický podľa HockeySlovakia.sk. Predchádzajúce dve stretnutia slovenskej reprezentácie na turnaji absolvoval v bránke Patrik Rybár.

TASR

Bek Martin Fehérváry z klubu NHL Washington Capitals do fínskej metropoly priletí v pondelok popoludní a do súboja proti Kanaďanom ešte nezasiahne, sledovať ho bude len z tribúny. „Fehyho príchod je dobrá správa. Sme veľmi radi, že sa rozhodol prísť a pomôcť,“ pokračoval Podkonický a prezradil, že vedenie tímu SR sa spojí aj s útočníkom Mariánom Studeničom, ktorého Dallas Stars v play-off NHL vypadol v 1. kole. Po dopísaní A. Sýkoru a neskôr aj Fehérváryho zostane ešte jedno voľné miesto na slovenskej súpiske. Ak nebude k dispozícii Studenič, dostane sa na ňu Andrej Kollár.

Mladík Adam Sýkora doteraz v národnom tíme SR absolvoval len dve stretnutia na turnaji v Žiline. „Preňho ako mladého chalana je to veľký zážitok nastúpiť na prvý zápas proti Kanade. Do tímu prinesie energiu, dá do toho všetko. Skutočnosť, že nastúpi proti takému kvalitnému súperovi, ho – veríme – ešte viac nabudí,“ doplnil po predpoludňajšom rozkorčuľovaní Podkonický a o pondelkovom súperovi poznamenal: „Kanada je ťažký súper, ale chalani vedia, čo ich čaká. Sú to vysokí a dobrí korčuliari, kreatívni v útočnom pásme. Musíme hrať dobre v obrane, mať rýchly prechod stredným pásmom a najmä nestrácať puky.“


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť