Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Prudké brzdenie a smradľaví pasažieri. Situácie, ktoré dobre poznáš, ak cestuješ MHD

Zažívaš ich na pravidelnej báze?

Cestovanie mestskou hromadnou dopravou je síce ekologickejšie a finančne nenáročnejšie ako vlastné auto, no má svoje úskalia. A nie je ich málo. Dnes sme v spolupráci s naším šikovným ilustrátorom niekoľko z nich zachytili v nasledujúcom článku. Stotožňujú sa s tvojimi skúsenosťami?

1. Plejáda pachov

Cesta MHD-čkou je vskutku aromatickým zážitkom. Z jednej strany spotené pazuchy, z druhej dych so štedrou prímesou cesnaku, vzadu zase akýsi bezdomovec aktívne kontaminuje vzduch pachom zaschnutej močovky. Tvoje čuchové bunky plesajú a žalúdok má čo robiť, aby udržal raňajky tam, kde sú.

V prepravnom poriadku sa síce spomína, že smradľavých neprevážajú, toto pravidlo sa však do praxe implementuje veľmi laxne. Nuž, tie rúška predsa mali určité výhody…

MHD, mestská hromadná doprava, cestovanie, komiks, ilustrácia, zábava
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Rýchlo a zbesilo

Šoférovať autobus je obrovská zodpovednosť. Denne prepraviť desiatky cestujúcich? Pri tých magoroch na cestách, ktorým musel vodičské oprávnenie vydať hádam veterinár? Nie. Jeden zlý pohyb, jedno neprezieravé žmurknutie a človek sa musí do konca života strachovať, aby mu v sprche nespadlo mydlo na zem.

Tak to vnímaš ty, no skutoční šoféri vozidiel mestskej hromadnej? Tým to žily vonkoncom netrhá. Miestami máš pocit, že ich poslaním bolo otestovať tvoju nesmrteľnosť… alebo minimálne funkčnosť brzdových pedálov.

MHD, mestská hromadná doprava, cestovanie, komiks, ilustrácia, zábava
ArtCaveManiac / EMEFKA
Zabehnuté vianočné pochúťky ťa už nezaskočia: Nauč sa Heimlichov manéver, ktorým dokážeš zachrániť svojich blízkych

Mohlo by ťa zaujímať:

Zabehnuté vianočné pochúťky ťa už nezaskočia: Nauč sa Heimlichov manéver, ktorým dokážeš zachrániť svojich blízkych

3. Trhni si

Nechceš mu krivdiť, ale naozaj máš pocit, že ti to spravil naschvál. V spätnom zrkadle s úškrnom na tvári sledoval, ako ozlomkrky šprintuješ smerom na zastávku, a stál. Tí, ktorí chceli vystúpiť, vystúpili, tí, ktorí nastúpiť, vošli dnu, a on? On stál. Ani sa nepohol.

Nechal ťa vypľuť dušu, skoro sa natiahnuť na chodníku, pristúpiť celkom blízko a potom… BUM. Zavrel ti dvere rovno pred nosom a ufujazdil preč. Bodaj by ho šľak trafil.

MHD, mestská hromadná doprava, cestovanie, komiks, ilustrácia, zábava
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.