Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Tak sa fanúšikovia marveloviek konečne dočkali. Hovoríme pravdaže o prvej upútavke na očakávanú komiksovku Spider-Man: Bez domova od Jona Wattsa. Trailer unikol na internet už včera, lenže v mizernej kvalite a s nedokončenými trikmi. Šéf celého marvelovského vesmíru Kevin Feige tým (logicky) nebol ani trochu nadšený. Teraz si však už môžeme vychutnať prvé zábery v prvotriednej kvalite.

Starí známi záporáci opäť na scéne

Ako už iste dobre vieš, nový diel Spider-Mana bude pracovať s konceptom takzvaného Multiverse, čo znamená, že sa na plátne dočkáme viacerých záporákov z predchádzajúcich filmov. V traileri sa objaví Doctor Octopus v podaní Alfreda Molinu, ktorého sme mohli prvýkrát vidieť v Spider-Manovi 2 od Sama Raimiho.

Okrem neho sa vráti aj Electro (Jamie Foxx) z The Amazing Spider-Man 2 od Marca Webba a aj Green Goblin (Willem Dafoe) z prvého Spider-Mana od Sama Raimiho.

O čom ale nový Spider-Man bude?

Peter Parker (Tom Holland) bude musieť riešiť mnoho problémov. Bolo totiž odhalené, že práve on je Spider-Manom, čo so sebou prináša veľmi nepríjemné situácie.

Pomocnú ruku sa Parkerovi rozhodne podať Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) a pomocou mágie zaistiť, aby bola skutočná identita Spider-Mana všetkým vymazaná z pamäti. Plán sa ale zvrtne a zrejme otvorí aj portál do alternatívnych dimenzií, takže Spider-Man si bude musieť poradiť so spomínanými záporákmi z iných realít.

Trailer sľubuje parádny zážitok

Spider-Man: Bez domova je prvou hranou snímkou, ktorá využije koncept Multiverse. V celovečernej podobe sme ho mohli vidieť v brilantnom animáku Spider-Man: Paralelné svety od Boba Persichettiho, Petera Ramseyho a Rodneyho Rothmana, ktorý si odniesol nadšené recenzie, ako aj sošku Oscara. Sme teda mimoriadne zvedaví, ako sa ho podarí zrealizovať na poli celovečerného filmu.

Okrem Hollanda, Cumberbatcha, Foxxa, Dafoea a Molinu vo vedľajších úlohách uvidíme aj Zendayu, Jacoba Batalona, Marisu Tomei, Jona Favreauva, Benedicta Wonga, J. B. Smoovea, J. K. Simmonsa, Anthonyho Revoloriho či Angourie Rice. Režíruje už spomenutý Jon Watts, ktorý je podpísaný aj pod predchádzajúcimi dielmi Spider-Man: Návrat domov a Spider-Man: Ďaleko od domova. Do slovenských kín snímka zamieri 16. decembra tohto roku.

Sony Pictures/Itafilm

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť