Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Prvé „dieťa Tesly“. Žena porodila počas jazdy autom v režime autopilot

Elektrické auto od Tesly sa stalo miestom dramatického pôrodu.


V americkom štáte Pensylvánia sa narodilo prvé „dieťa Tesly“. Ako píše portál Unilad, žena menom Yiran Sherry v septembri tohto roku dostala silné kontrakcie a rozhodla sa zamieriť do nemocnice. Jej manžel Keating Sherry ju tam viezol v elektrickom aute od spoločnosti Tesla.

Keďže Yiranine kontrakcie boli stále silnejšie, Keating nastavil auto na autopilota, aby ich svojej manželke pomohol zvládnuť. Okrem toho dával pozor aj na ich trojročného syna Rafu, ktorý sa v aute tiež viezol.

„Povedal som jej: ‚Dobre, sústreď sa na dýchanie‘. Tú radu som dal aj sám sebe, adrenalín mi totiž stúpal. Synovi som povedal: ‚Rafa, všetko je v poriadku. Tvoja sestrička je na ceste,’” povedal neskôr novinárom. Cesta do nemocnice im kvôli hustej premávke trvala 20 minút. Keď tam napokon dorazili, dieťatko už bolo na svete.

Shutterstock

Hladký pôrod

Yiran ho porodila priamo v aute. Ako sa neskôr vyjadrila, nebola si vôbec istá, čo má robiť. Mala sa snažiť vydržať, alebo mala proste tlačiť? Napokon si ale vraj povedala: „Kašlať na to! Idem do toho!“ Lekári novonarodenú dcérku prezreli a zistili, že je úplne zdravá.

Dievčatko dostalo meno Maeve a Yiran tvrdila, že hoci bol pôrod trochu netradičný, napokon sa jej uľavilo, že prebehol tak hladko a bez problémov. Keď totiž rodila syna Rafu, bolo to pre ňu oveľa náročnejšie a vyčerpávajúcejšie.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť