Prví Superstaristi, na ktorých sme míňali svoj kredit. Takto sa zmenili za 14 rokov!

Že sa ešte necítiš starý? A vieš, že od prvej Superstar prešlo už 14 rokov? Nemáš za čo.

Spomínate si na to, ako ste každý piatok o 20:10 sedeli v kresle ako na ihlách a čumeli do bedne? Na Slovensku to bol ošiaľ, vtedy sa na to ešte pozerať dalo a polovicu vysielania netvorili reklamy ako dnes. Bola to súťaž naozaj o speve, nie o tom, kto má dojímavejšiu životnú story. Ktovie, čím to je, no čo ďalšia Superstar, to väčšia sr*čka s poriadnou dávkou amerických afektov a „úprimných“ srdcervúcich dokrútok. Hotové „ľudia, príbehy, emócie“. Pamätáte sa ešte na svojich idolov? Priznajte sa, ktorí z nich viseli vo vašej izbe na stene hneď vedľa plagátu Tokio Hotel či Britney Spears?

Katka Koščová

pluska.sk

Historicky prvá víťazka Superstar s počtom kusov poctivých SMS: 611 886. Východniarka jak oči, no že by nahrala niečo, čo by nám odpálilo dekel, sa povedať nedá. Ľudia môžu banovať, že nedali hlas niekomu viac záživnejšiemu. Napríklad takému Adamovi Ďuricovi, určite by neľutovali. Na konte má štyri albumy, dve deti a telesnú váhu ako na hojdačke. Hudba ju ale živí, koncertuje po východniarskych metropolách a v roku 2018 si ju môžete vypočuť aj v lukratívnych destináciách ako Nižný Čaj, Zavar či Horná Mičiná.

Martina Šindlerová

vipstory.fakt24.sk

Víťazstvo jej vyfúkla vyššie uvedená slečna. Z vtedy mladučkej šestnástky bol stopro namäkko (alebo natvrdo?) nejeden chlap. Čo prvé napadne mne, je obraz toho, ako s gráciou do mikrofónu vrieska žteeem! A teda jej cover verziu Je t’aime, za ktorú si fakt zaslúži pochvalu. Hoc jej debut získal nejakým spôsobom Aurela za najpredávanejší album, málokto by vedel zanôtiť aspoň jednu jej pesničku. Ako plynul čas a jej dva albumy nezožali bohvieakú slávu, miesto jej speváckych úspechov sa bulvár chytil skôr jej vzťahu s ujom Záhradníkom – právnikom, s ktorým sa to nedávno po rokoch skončilo. Dlho sa držala v mediálnom úzadí, nedávno sa však objavila v Chartshow a po dlhej dobe s mikrofónom. Takže záverečné zosumarizovanie: dva albumy, dve deti a jeden rozvod.

Tomáš Bezdeda

tvnoviny.sk

Tento chlapček s milučkým úsmevom a výrazom plachej srnky, ktorý učaroval aj samotnej moderátorke Adele Vinczeovej, si vyslúžil bronzové miesto. Hm, ktovie, či to má súvis s jeho albumom s názvom Bronzový? Zrejme ho to mierne prenasleduje, dokonca aj v šou Let’s dance získal s Mirkou Kosorínovou tretie miesto. V rokoch 2009 a 2010 sa zúčastnil autorskej súťaže piesní Eurosong. Hádajte ako sa umiestnil? A teraz si nerobíme srandu, on fakt skončil ako tretí. V oboch ročníkoch! Taktiež v slovenskom hudobnom priemysle veľa vody nezamútil, ale na konte má tri, áno, tri albumy. Je na tom ale trochu lepšie, v telke sa objavuje v rôznych šou, naposledy v Tvoja tvár znie povedome. Po vzťahu s Adelou a hromadnom stŕhaní plagátov zo stien zamilovaných tínedžeriek sa mu už v láske príliš nedarí. Sumarizácia – tri albumy, nula detí, nula frajeriek.

Robo Mikla

pluska.sk

Chlapík, ktorý to vlastne svojím spôsobom vyhral a všetkým natrel r*te. Jeho zo súťaže nevyradili, on to s prehľadom urobil aj sám. Proste sa na to vykašľal, lebo sa chcel ísť radšej nad*bať. Teraz sa však teší z malých veľkých životných úspechov – minulé leto oslávil piate výročie abstinencie. Keďže to býva tak, že z extrému do extrému, už dlhšie seká absolútnu dobrotu. S kapelou hrá okolo 70 koncertov ročne, prednáša o alkoholizme, zasvätil sa miestnej detskej kapele a adoptoval si psa. Dokonca pod pseudonymom Woytech Zenka píše básne. Celkom slušné na človeka, ktorý chľastal ako dúha 13 rokov, a ktorý novinárom ukázal zadok. Znova sumarizácia – jeden album, dve protialkoholické liečenia, no za to jedna zbierka jeho lyrickej tvorby.

Zdenka Predná

feminity.sk

Aj keď skončila na štvrtom mieste, konečne aspoň niekto zamiešal karty v slovenskej hudbe a uspel. Pamätáme si ju ako krátkovlasú, živelnú dievku, čo na srdci, to na jazyku. Vydala štyri štúdiové albumy a spolupracovala s viacerými slovenskými rapermi, skupinou Para, Puding Pani Elvisovej, s Robertom Burianom či Hafnerom. S manželom Oskarom Rózsom vydali v roku 2017 aj spoločnú skladbu. Sumarizácia – štyri albumy, dve deti, jedna kvalitná hudobná kariéra.

Miro Jaroš

dnes24.sk

V súčasnosti sa mu na internetoch nehovorí inak ako slovenský Charlie Vafľa. Začínal však v Superstar s otrasne odfarbenými vlasmi a všetci si mysleli, že je teplý aj napriek tomu, že chodil s Koščovou. V speve Jaro Miroš, pardon, Miro Jaroš nijak extra nevynikal a Paľo Habera mu za to vedel celkom slušne naložiť. Napriek tomu nahral až päť svojich albumov. Potom si povedal, veď na čom sa dá fajn ryžovať, keď nie na prostých pesničkach pre deti? A tak vydal dva albumy s názvom Pesničky pre (ne)poslušné deti a jedno DVD, po ktorých doma pištia tisíce slovenských detí. Okrem toho robil chvíľu producenta Dominike Mirgovej, ktorej songy sú skôr vtipom internetu, než hitom. Na záver – sedem albumov, nula frajeriek a jedna žltá košeľa s červeným motýlikom.

Samo Tomeček

zenskyweb.sk

Áno, henten dlhovlasý. Na konte má štyri albumy a narozdiel od niektorých finalistov, po ktorých už ani pes neštekne, sa mu aj celkom darí. Momentálne si užíva teplé miestečko v šou Milujem Slovensko, kde dokazuje, že dokáže zaspievať naozaj všetko. Znova – štyri albumy, jedna bývala frajerka ako jeho manažérka a fakt dobrý hlas.

Petra Humeňanská

bonbontrio.sk

Pekná divožienka mala trochu smolu, vypadla už v druhom kole, ale na hudbu nezanevrela – spieva a hrá na bicích v dievčenskej kapele The Cubes so svojou sestrou a Katkou Knechtovou. Okrem toho sa vydala aj na hereckú dráhu, zahrala si v muzikáli Na skle maľované a v rôznych divadelných predstaveniach v SNDčku. Čiže tri albumy s kapelou, zopár singlov a jeden manžel.

Peter Kotuľa, Martin Kelecsényi a Peter Konček

V skratke – jeden milenec porotkyne Lenky Slanej, jeden spevák, ktorého si vybavíte už len veľmi hmlisto a jedna veľká tragická nehoda, ktorá ukončila sľubnú kariéru R’n’B speváka.

aktuality.sk

BONUS: Pieseň, ktorú vieš naspamäť, aj keď nechceš: Kým vieš snívať

Zdroje: wikipedia.com, cas.sk, zivot.sk
Titulná fotka: Pluska, SME

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
21
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Úprimný zemiak, ktorý ti otvorí oči krutými pravdami o živote

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME