Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona

Prvý oficiálny trailer na hranú Malú morskú vílu zbiera opäť pohoršené reakcie

Malá morská víla dorazí do kín na jar tohto roka.


Jeden krátky teaser na novú verziu Malej morskej víly sme už dostali a svojho času vyvolal na sociálnych sieťach pomerne veľké kontroverzie. Štúdio Disney sa totiž rozhodlo do hranej verzie obľúbeného animáku obsadiť herečku tmavej pleti.

Ariel si vo filme zahrala Halle Bailey, a práve ona sa stala tŕňom v oku mnohých „fanúšikov“. O tom sme, napokon, informovali aj na našich stránkach. Niektorí sa dokonca púšťali do vedeckých rozborov, podľa ktorých je nemožné, aby morská víla mohla mať tmavú pokožku (pretože morské víly sú evidentne vedecky dokázaný jav).

Príbehová istota

Teraz dorazil aj prvý oficiálny trailer, takže môžeme očakávať ďalšiu vlnu pohoršených reakcií. Nás ale skôr zaujíma, či dostaneme aj kvalitný film. Z prvého traileru sa zdá, že sa pôjde skôr na istotu. Snímku nakrútil Rob Marshall a okrem Bailey si v nej zahrali aj Melissa McCarthy, Jacob Tremblay, Javier Bardem, Daveed Diggs, Awkwafina, Jonah Hauser-King či Noma Dumezweni.

Príbeh by mal byť podľa všetkého klasikou, ktorú dobre poznáme. V jeho centre bude mladá morská víla Ariel, ktorá sa zamiluje do človeka. Zároveň túži spoznať svet, ktorý sa skrýva mimo oceánu. Ak to však naozaj chce urobiť, bude sa musieť vzdať mnohých vecí. A budú tu aj nepriatelia, ktorí sa ju budú snažiť pripraviť o život.

Čo sa týka samotnej ukážky, tak na nás nepôsobí úplne márne a rodiny s deťmi do kín isto naláka. Pravda, audiovizuálna stránka nie je ani zďaleka dokonalá a celková štylizácia tiež nie je celkom podľa našej chuti.

Navyše sa film bude evidentne dosť otrocky držať pôvodného animáku, takže žiadne veľké prekvapenia nás zrejme nečakajú. Ale Halle Bailey v hlavnej úlohe pôsobí sympaticky a decká budú určite nadšené. A to je asi to, čo sa počíta najviac. Do slovenských kín Malá morská víla zamieri 25. mája.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje