Utorok 16.8.2022
sk
Leonard
cz
Jáchym
, Joachim

Psík Aldo je vycvičený na to, aby upokojoval deti pri návšteve zubára

Prečo toto nie je všade?


Riešenia na rôzne problémy máme veľakrát rovno pod nosom, no aj tak ich nevidíme. Namiesto toho, aby sme siahli po jednoduchom a účinnom riešení, špekulujeme, vymýšľame a tvoríme komplikované alternatívy.

Ako sa postarať o to, aby boli návštevníci zubára počas zákrokov pokojní a nebáli sa? Problém je ešte vypuklejší, keď hovoríme o detských pacientoch. Riešenie tejto otázky, ktorá spôsobuje vrásky na čele mnohým zubárom, je pritom také jednoduché!

V jednej z ekvádorských zubných ambulancií používajú psa. Detská ambulancia Parque Dental má k dispozícii veľkého psa Alda, ktorého poslaním je upokojovať deti počas zákrokov. Z pohľadu psíka to nevyzerá náročne – len sa vyvalí vedľa dieťaťa a objíme ho.

Napriek tomu nejde o úlohu, ktorú by mohol plniť akýkoľvek psík. Aldo je špeciálne vycvičený podporný pes, vďaka ktorému sa detskí pacienti cítia pokojnejšie, bezpečnejšie a sebavedomejšie. Keď vedľa teba oddychuje milé zvieratko, tak ho nechceš vyrušiť svojím vrešťaním.

Vďaka sociálnym sieťam sa Aldo stal zvieracou celebritou a jeho fotky a videá tvoria podstatnú časť obsahu stránok kliniky. Verejnosť má jednu veľmi podstatnú otázku: Prečo toto nie je všade? Prečo každá zubná klinika nemá svojho vlastného terapeutického psíka? Túto otázku si kladú nielen deti, ale aj dospelí.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť