Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Psík Gino sa vo veku 22 rokov oficiálne stal najstarším psom na svete

Útulkáč je stále plný energie.


Psíky sú tými najvernejšími a najspoľahlivejšími zvieracími spoločníkmi človeka. Napriek tomu, že psy sa pohybujú po našom boku už tisícročia, nás stále dokážu čímsi prekvapiť. Napríklad svojou dlhovekosťou.

Najstarší zo všetkých psíkov

Podľa Guinnessovej knihy rekordov je najstarším žijúcim psom Gino. Tento titul mu bol udelený 15. novembra, keď mal presne 22 rokov a 52 dní. Ako dvojročný bol Gino adoptovaný z útulku Alexom Wolfom a odvtedy mu robí skvelú spoločnosť už dve desaťročia.

Gino si titul mohol nárokovať po tom, ako na začiatku októbra odišla na druhý svet Pebbles, americký toy foxteriér z Južnej Karolíny. Do neuveriteľného veku 23 rokov jej chýbalo už len päť mesiacov.

Tajomstvo dlhovekosti

Pre Today Alex vymenoval hneď niekoľko dôvodov, prečo si myslí, že sa Gino dožil takého vysokého veku. Podiel na tom má, samozrejme, kvalitná veterinárna starostlivosť a strava na úrovni porovnateľnej s tou, ktorá sa ocitá na tanieroch ľudí.

Za najdôležitejší faktor dlhovekosti však majiteľ najstaršieho psa na svete považuje Ginovu lásku k životu. Odkedy si ho Alex adoptoval, Gino sa zdržiaval v spoločnosti akčných ľudí, ako sú snowboardisti a skateboardisti. Tí ho, samozrejme, zapájali do mnohých svojich dobrodružstiev.

Gino je stále zdrojom dobrej nálady. Alex si všimol, že jeho malý psík vždy rád vyhľadával spoločnosť oveľa väčších psov a vždy si veľmi ľahko dokázal získať ich rešpekt. Na staré kolená sa Gino veľmi rád necháva voziť po ulici vo vozíku, pretože zrak mu už dobre neslúži a sám by sa ťažšie orientoval.

Alex chce, aby ľudí Ginov príbeh inšpiroval a aby si uvedomili, že zvierací spoločníci sú spoločníkmi na celý život. Nejde len o nejakú hračku, ktorú si človek prinesie domov a vyhodí ju, keď ho omrzí.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť