Psík, ktorý ľuďom v Mexiku zachraňuje životy, sa stal miláčikom sociálnych sietí

VAROVANIE: Tento článok ťa rozplače

Posledné dni neboli pre Mexiko najlepšie, keďže ho v utorok zasiahlo veľmi silné zemetrasenie, ktoré dosiahlo silu až 7,1 Richterovej stupnice. Zemetrasenie za sebou zanechalo minimálne 273 obetí a 1900 zranených, zatiaľ čo zvyšok obyvateľov je ešte stále pochovaný pod troskami budov a či prežije, závisí len a rýchlosti a šikovnosti záchranárov. Avšak, nie všetci záchranári prítomní pri tejto katastrofe sú ľudia.

Frida, osem ročná fenka labradora, sa v posledných dňoch stala veľkou senzáciou vo svete medií vďaka jej životy-zachraňujúcej práci. Frida už niekoľko rokov pracuje pre Jednotku Mexického Námorníctva (SEMAR) a zatiaľ má na konte až 52 zachránených ľudských životov, vrátane obetí, ktoré stihla v posledných dňoch zachrániť spopod zrúcanín. Jej práca samozrejme nie je jednoduchá a ani náhodou bezpečná, preto ju jej kolegovia vybavujú okuliarmi proti prachu, terénnymi „topánkami“ a vestou. Ľudia po celom svete si ju zamilovali a zaplnili sociálne siete fotkami, poďakovaniami a veľmi intenzívne prejavili psíkovi podporu v prebiehajúcom hľadaní.

„Nie všetci hrdinovia nosia plášte.“

Statočný psík získal už aj komiksovú podobu a niektorí jeho podporovatelia dokonca vyhlasujú, že by ho kľudne zvolili za prezidenta.

Frida si pritom vykonáva iba svoju prácu. Jediné, čo ju zastaví, je chvíľkový šlofík, po ktorom sa opäť vrhá naspäť do zachraňovania životov…

K situácii sa dokonca vyjadril aj prezident Mexika Enrique Pena Nieto, ktorý psíkovi prostredníctvom Twitteru vyjadril podporu:

„Toto je Frida. Patrí do SEMAR a pomohla zachrániť 52 životov pri rôznych prírodných katastrofách na národnej i medzinárodnej úrovni.“

Veríme, že toto nie je ani zďaleka všetko a šikovná fenka Frida zachráni ešte mnoho ľudských životov.

Titulná fotka: Wikimedia Commons
Zdroje: telegraph.co.uk, mnn.com, independent.co.uk

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
11
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zajtra, 23. septembra nás podľa proroctva čaká koniec sveta


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME