Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Nemeckí majitelia psov to už nebudú mať také jednoduché a o ich miláčikov bude musieť byť poriadne postarané. V Nemecku bude totiž od nového roka nariadené chodiť von s domácimi miláčikmi dvakrát denne, informuje portál BBC.

Nariadené budú hodinové prechádzky

Chytrácki majitelia to však nebudú môcť „odbaviť“ iba rýchlym pár minútovým venčením. Nariadené budú hodinové prechádzky. Nové pravidlá budú platné od nového roku. V zákone bude zahrnuté aj to, že psy nebudú môcť byť celý deň samy doma v byte a zakázané bude aj ich dlhodobé držanie na reťazi.

Shutterstock

Nie sú to plyšové hračky

Cieľom je zabezpečiť, aby vyše deväť miliónov psov v krajine bolo dostatočne vycvičených a bolo o ne dobre postarané. V nových vedeckých zisteniach sa podľa BBC uvádza, že psy potrebujú „dostatočnú mieru aktivity a kontaktu“ vrátane iných zvierat, prírody a ľudí. A to nedostanú v prípade, že sú od rána do večera zatvorené samy v byte.

Psy nie sú plyšové hračky. Majú tiež svoje vlastné potreby, ktoré je potrebné zohľadniť,“ uviedla nemecká ministerka poľnohospodárstva, Julia Klöcknerová.

Shutterstock

Nemci s tým nesúhlasia

Správy o novom zákone vyvolali medzi obyvateľmi Nemecka živú diskusiu, pričom mnohých z nich novinka nepríjemne zaskočila a začali protestovať. Niektorí označili pravidlá za „odpad“, zatiaľ čo iní tvrdia, že ich psy ani nesmú ísť na takú dlhú prechádzku kvôli svojmu veku a zdravotným problémom.

Ďalší spochybňujú, či rešpektovanie zákona bude vôbec niekto kontrolovať a či na to bude možné dohliadnuť, keďže Nemecko je obrovská krajina a cca 19 % jej obyvateľov vlastní psa.

Zdroj: BBC


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.