Psy nie sú plyšové hračky. Nemci budú musieť podľa nového zákona venčiť psov dvakrát denne

Tiež ich nebudú môcť držať dlhodobo na reťazi.

Zdroj: Shutterstock

Nemeckí majitelia psov to už nebudú mať také jednoduché a o ich miláčikov bude musieť byť poriadne postarané. V Nemecku bude totiž od nového roka nariadené chodiť von s domácimi miláčikmi dvakrát denne, informuje portál BBC.

Nariadené budú hodinové prechádzky

Chytrácki majitelia to však nebudú môcť „odbaviť“ iba rýchlym pár minútovým venčením. Nariadené budú hodinové prechádzky. Nové pravidlá budú platné od nového roku. V zákone bude zahrnuté aj to, že psy nebudú môcť byť celý deň samy doma v byte a zakázané bude aj ich dlhodobé držanie na reťazi.

Shutterstock

Nie sú to plyšové hračky

Cieľom je zabezpečiť, aby vyše deväť miliónov psov v krajine bolo dostatočne vycvičených a bolo o ne dobre postarané. V nových vedeckých zisteniach sa podľa BBC uvádza, že psy potrebujú „dostatočnú mieru aktivity a kontaktu“ vrátane iných zvierat, prírody a ľudí. A to nedostanú v prípade, že sú od rána do večera zatvorené samy v byte.

Psy nie sú plyšové hračky. Majú tiež svoje vlastné potreby, ktoré je potrebné zohľadniť,“ uviedla nemecká ministerka poľnohospodárstva, Julia Klöcknerová.

Shutterstock

Nemci s tým nesúhlasia

Správy o novom zákone vyvolali medzi obyvateľmi Nemecka živú diskusiu, pričom mnohých z nich novinka nepríjemne zaskočila a začali protestovať. Niektorí označili pravidlá za „odpad“, zatiaľ čo iní tvrdia, že ich psy ani nesmú ísť na takú dlhú prechádzku kvôli svojmu veku a zdravotným problémom.

Ďalší spochybňujú, či rešpektovanie zákona bude vôbec niekto kontrolovať a či na to bude možné dohliadnuť, keďže Nemecko je obrovská krajina a cca 19 % jej obyvateľov vlastní psa.

Zdroj: BBC

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Situácie zo života, ktoré sú dôkazom toho, že ženy vedia čarovať


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME