Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava
Zdroj: ©Shutterstock

Psychologické fakty o medziľudských vzťahoch a brušných motýľoch

Nemôžeš byť tým, kým chceš, ale môžeš byť oveľa viac tým, kým už si.

Minimálne raz si bol do niekoho neopätovane zabuchnutý. Jeho evidentný nezáujem tvoje pocity ešte viac vyhecoval. Ale ak motyka vystrelila a dopyt zasýtil ponuku, tebe už nepripadal taký perfektný.

Prirodzene nás priťahujú ľudia, ktorí o nás nejavia záujem. Je to preto, že si idealizujeme to, čo nemôžeme mať, robíme z neho nadčloveka, ktorým v skutočnosti nie je. V hlave si predstavujeme, aké by bolo mať ho za partnera a veci, ktoré by sme s ním robili. A že ich je. Z každej strany a všade (mrk). Vytvárame si fiktívny pocit, o ktorom si myslíme, že ho budeme cítiť, keď budeme spolu. To často vedie k falošným očakávaniam.

Zbystri zrak! Dozvieš sa informácie, ktoré sa k tebe ešte nedostali. Určite nie všetky.

1. Reálny počet blízkych priateľstiev, ktoré dokážeme udržiavať, je 50, maximálne 150.

2. Ľudia sú sociálne bytosti. Nemáme čas skúmať veci, spoliehame sa, že ich preverili iní. Preto tak dobre funguje reklamný trik 9 z 10 odporúča…

3. Zamilovať sa trvá približne 4 minúty, úplné spoznanie človeka 3 až 4 roky. A keď sa niekto hnevá na hlúposti, je možnosť, že je práve zamilovaný a nie zaujato protivný.

4. Mladí, ktorí často využívajú sociálne médiá, trpia a túžia po spoločenskom živote. Priťahujú ich v nádeji, že zaplnia prázdnotu, ktorú tam beztak nenájdu. Zväčša podvedome. Emócie vyjadrené na sociálnych sieťach sú nákazlivé.

5. Prijatím správy od milovaného človeka sa rozsvieti rovnaká oblasť mozgu, aká je stimulovaná pri užívaní drog. Neurologický účinok zamilovanosti je porovnateľný s nadužívaním kokaínu. Skrátka, ak chceš byť v rauši a nemáš na púder, lacnejšie je zabuchnúť sa.

fakty a zaujímavosti, láska, vzťahy, zaľúbenie
Shutterstock

6. Viac ako 90 % pekných dievčat je slobodných, pretože muži si myslia, že sú už zadané. Ale nelichoť si priveľmi. Ty si pravdepodobne fakt šeredná.

7. Naklonením hlavy nabok a nahor pri rozhovore budeš vyzerať atraktívnejšie a viac sexy.

Ako si Slováci vychutnávajú tresku? Ukázali nám to v tejto kreatívnej výzve

Mohlo by ťa zaujímať:

Ako si Slováci vychutnávajú tresku? Ukázali nám to v tejto kreatívnej výzve

8. Existuje nezanedbateľná pravdepodobnosť, že neustále snívanie o niekom znamená, že na teba myslí. Posledná osoba, nad ktorou pred spaním premýšľaš, je dôvodom tvojho šťastia alebo bolesti.

9. Milujem ťa má pre mozog emocionálnejší účinok, keď sa zašepká do ľavého ucha.

10. Keď sa niekto smeje na zlom vtipe, je to znak osamelosti. Pocit bolesti a osamelosti sa spracovávajú v rovnakej časti. Čím menej priateľov, tým vyššia hladina fibrinogénu. Jeho účinok je taký silný, že mať 15 priateľov namiesto 25 je rovnako zlé ako fajčenie. Preto povedať, že osamelosť škodí zdraviu, je podceňovaný výrok.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť