Minimálne raz si bol do niekoho neopätovane zabuchnutý. Jeho evidentný nezáujem tvoje pocity ešte viac vyhecoval. Ale ak motyka vystrelila a dopyt zasýtil ponuku, tebe už nepripadal taký perfektný.
Prirodzene nás priťahujú ľudia, ktorí o nás nejavia záujem. Je to preto, že si idealizujeme to, čo nemôžeme mať, robíme z neho nadčloveka, ktorým v skutočnosti nie je. V hlave si predstavujeme, aké by bolo mať ho za partnera a veci, ktoré by sme s ním robili. A že ich je. Z každej strany a všade (mrk). Vytvárame si fiktívny pocit, o ktorom si myslíme, že ho budeme cítiť, keď budeme spolu. To často vedie k falošným očakávaniam.
Zbystri zrak! Dozvieš sa informácie, ktoré sa k tebe ešte nedostali. Určite nie všetky.
1. Reálny počet blízkych priateľstiev, ktoré dokážeme udržiavať, je 50, maximálne 150.
2. Ľudia sú sociálne bytosti. Nemáme čas skúmať veci, spoliehame sa, že ich preverili iní. Preto tak dobre funguje reklamný trik 9 z 10 odporúča…
3. Zamilovať sa trvá približne 4 minúty, úplné spoznanie človeka 3 až 4 roky. A keď sa niekto hnevá na hlúposti, je možnosť, že je práve zamilovaný a nie zaujato protivný.
4. Mladí, ktorí často využívajú sociálne médiá, trpia a túžia po spoločenskom živote. Priťahujú ich v nádeji, že zaplnia prázdnotu, ktorú tam beztak nenájdu. Zväčša podvedome. Emócie vyjadrené na sociálnych sieťach sú nákazlivé.
5. Prijatím správy od milovaného človeka sa rozsvieti rovnaká oblasť mozgu, aká je stimulovaná pri užívaní drog. Neurologický účinok zamilovanosti je porovnateľný s nadužívaním kokaínu. Skrátka, ak chceš byť v rauši a nemáš na púder, lacnejšie je zabuchnúť sa.
6. Viac ako 90 % pekných dievčat je slobodných, pretože muži si myslia, že sú už zadané. Ale nelichoť si priveľmi. Ty si pravdepodobne fakt šeredná.
7. Naklonením hlavy nabok a nahor pri rozhovore budeš vyzerať atraktívnejšie a viac sexy.
8. Existuje nezanedbateľná pravdepodobnosť, že neustále snívanie o niekom znamená, že na teba myslí. Posledná osoba, nad ktorou pred spaním premýšľaš, je dôvodom tvojho šťastia alebo bolesti.
9. Milujem ťa má pre mozog emocionálnejší účinok, keď sa zašepká do ľavého ucha.
10. Keď sa niekto smeje na zlom vtipe, je to znak osamelosti. Pocit bolesti a osamelosti sa spracovávajú v rovnakej časti. Čím menej priateľov, tým vyššia hladina fibrinogénu. Jeho účinok je taký silný, že mať 15 priateľov namiesto 25 je rovnako zlé ako fajčenie. Preto povedať, že osamelosť škodí zdraviu, je podceňovaný výrok.
Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane