Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Socializácia je hotová veda, no s týmito radami ju budeš mať v malíčku. Je jedno či si potrebuješ dodať odvahy, alebo sa trochu upokojiť… Tu nájdeš recept na všetko.

1. Keď nevieš, o čom sa rozprávať, nechaj druhú stranu hovoriť o sebe. Väčšina ľudí sa chytí a niečo z toho, čo mu vypadne z úst, hádam bude možné rozviť do nesilenej debaty.

2. Kontakt s osobou nemusíš nadväzovať len slovne. Niekedy sa celý rozhovor posunie na celkom inú úroveň, keď sa pokúsiš zosynchronizovať vaše nádychy a výdychy. Len mu pri tej snahe o jednotnosť príliš nečum na nosné dierky – to naozaj nepôsobí práve priateľsky.

3. „Ak som správne pochopil, tak…“ je fráza, ktorá poslúži ako pomocník naozaj komukoľvek. Ak chceš druhej strane naozaj dokázať, že ju pozorne počúvaš a snažíš sa počutému aj porozumieť, touto formulkou máš vyhraté. Psychológovia tento trik používajú už roky, ty to môžeš na frajerku aplikovať odteraz. No lepšie neskoro ako nikdy.

4. Táto rada nie je veľmi etická, no v núdzi nehľadíš na morálku, ale na efektivitu. Ak máš problém so sebavedomím a na začiatku konverzácie máš večne pocit, že si ten menejcenný, predstav si, že si kráľ alebo kráľovná. A ktokoľvek okolo teba spadá do služobníctva. Nepreháňaj to a určite nezačni ľuďom diktovať, čo by mali robiť, ale na úvodné postrčenie to dobre poslúži.

5. Každý z nás sem-tam musí ísť na akciu, na ktorej by radšej nebol. Spôsob, akým si takúto udalosť uľahčiť, je jednoduchý – príď o niekoľko minút skôr. Má to neskutočné množstvo benefitov – môžeš si trochu okukať prostredie, ľudí, aklimatizovať sa a nájsť si miesto, ktoré ťa bude najmenej obťažovať. Okrem toho ľuďom, ktorí prichádzajú neskoro, venuje každý pozornosť, a to asi nie je práve vec, po ktorej tvoje srdce prahne.

https://www.300feetout.com/news/is-flat-where-its-at/

6. Ak sa blíži pracovný meeting a ty už dopredu vieš, že tam bude obsmŕdať ten jeden kolega, čo neustále kritizuje tvoje nápady a podkopáva tvoju autoritu, sadni si vedľa neho. Takéto sebavedomé gesto ho nepochybne prekvapí. Ako bonus ťa nebude rozptyľovať, keďže sa mu nebudeš musieť pozerať do tváre.

7. Nepokladaj predmety (napríklad knihu či kabelku) na stôl medzi teba a človeka, s ktorým sa rozprávaš. Hoci to tak na prvý pohľad nevyzerá, je to veľmi rušivý element. Ak nevieš, kam s danou vecou, tak ju jednoducho drž v ruke alebo si ju polož na kolená.

8. Pri prezentácii nejakej novej myšlienky, o ktorej si ty sám presvedčený, no vieš, že ostatní nebudú, spomeň, že si to niekde počul. Ideálne nie u bezdomovca pred obchodným centrom, ale v dokumentárnom filme, od učiteľa či rodičov. Alebo že si to čítal v nejakej múdrej knihe. Možno ti daní ľudia nepripíšu kredity, ale aspoň ťa konečne budú brať vážne.

9. Pri hádke nestoj tvárou v tvár tomu druhému, snaž sa postaviť bokom. Trochu sa tým obe strany upokoja alebo na seba aspoň nebudú štekať čelne.

https://ru.depositphotos.com/78042428/stock-illustration-several-people-isometric-vector.html?utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brand

10. Keď sa zoznamuješ s niekým novým, pozeraj sa mu do očí a snaž sa analyzovať farby v nich. Zároveň sa nezabudni usmiať. Výsledkom tohto procesu bude nenútený očný kontakt s primeranou dĺžkou, vďaka ktorej si ťa daný človek zafixuje v dobrom.

11. Vtipy niektorých ľudí sú naozaj ofenzívne a bohužiaľ si to vo väčšine prípadov daná osoba aj naozaj uvedomuje. Ak príde podobný vtip na tvoje konto, predstieraj, že si nerozumel a požiadaj dotyčnú osobu, aby ho zopakovala či vysvetlila. Na druhý raz to už nebude smiešne vôbec, druhá strana sa bude cítiť trápne a nabudúce si dvakrát rozmyslí, či bude zase do niekoho „zo srandy“ vyskakovať.

12. Keď vo svojej žiadosti použiješ formulku „potrebujem pomoc“, človek sa začne cítiť potrebný a užitočný. Je jedno, že ide vlastne o úplnú banalitu, no aj s ňou ti pomôže omnoho radšej, ako keby si tieto slová nevyslovil.

13. Ak vieš, že si o chvíľu budeš s niekým podávať ruku, snaž sa ich predom trochu ohriať. V treskúcej zime sa studeným rukám nevyhne asi nikto, no stále je možnosť strčiť si ich do vreciek alebo si ich dať v autobuse na chvíľu pod zadok (bez prdov poprosím). Teplé ruky pôsobia omnoho prívetivejšie ako ľadové a človek z vás hneď bude mať lepší pocit.

https://ru.depositphotos.com/75534449/stock-illustration-business-people-in-different-poses.html?utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brand

14. Všetci poznáme ľudí, ktorí neustále kladú nevhodné otázky a nie je to veru nič príjemné. Nabudúce, keď sa do takejto situácie dostaneš, preruš dotyčného uprostred otázky a spýtaj sa ho to isté ty (predpokladám, že aj z tej polovice vety si už vytušil, kam to smeruje). Bude sa cítiť rovnako nekomfortne ako jeho „obete“ a aspoň na malý moment ho to dá do laty.

15. Ak nevieš odmietnuť niekoho, kto od teba neustále niečo chce, začni žiadať niečo na oplátku. A čím viac, tým lepšie. Nemal by si sa nechať využívať len preto, že nerád hovoríš nie.

16. Dostal si pozvánku na akciu a nemáš presnú predstavu o tom, ako to bude prebiehať? Na jednu stranu to môže byť zábava, na stranu druhú to môže byť neskutočný trapas a ty budeš celú noc tŕpnuť a modliť sa, aby si už mohol ísť domov… Riešenie je jednoduché. Povedz, že prídeš, ale nevieš, ako dlho sa zdržíš, lebo čakáš na dôležitý telefonát. Takto môžeš odísť kedykoľvek, no taktiež môžeš ostať.

17. Pracovné pohovory sú pre mnohých veľmi stresujúce a preto často urobia voloviny, ktoré by s chladnou hlavou určite nedostali priestor. Ak sa teda potrebuješ trochu upokojiť, predstav si, že tú prácu si už dostal. Len si ťa zavolali znovu, aby si overili, že si naozaj taký šikovný, ako sa im prvotne zdalo.

https://ru.depositphotos.com/91008688/stock-illustration-job-interview-approved-job-application.html?utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brand

18. Ak sa snažíš niekoho presvedčiť, že tvoj názor je ten správny, vynechaj slovné spojenia ako „podľa mňa“ alebo „ja si myslím“. Tieto frázy sú skvelé do slohu na slovenčinu, keď sa snažíš rozvinúť to ničovaté nič na tristo slov, ale tu narobia viac škody ako úžitku.

19. Dostal si na návšteve výslužku v plastovej dóze, ktorú teraz musíš vrátiť? Tak ju vráť naspäť plnú sušienok. Každý zbožňuje sušienky a človek, ktorému vrátiš misku v takomto stave, ťa bude mať hneď radšej. A skús ich nezožrať po ceste do práce, dobre?!

20. Množstvo ľudí si nevie zapamätať mená a aj napriek tomu, že sa s týmto problém potýka väčšina z nás, stále to nie je nič príjemné. Dá sa tomu ale predísť. Počas prvej konverzácie s niekým novým ho pri každej príležitosti oslovuj menom. Určite si ho potom zafixuješ jednoduchšie.

21. Pred dôležitou poradou sa snaž privodiť si dobrú náladu. Niekedy stačí aj šálka dobrej kávy či čokoládka zo spodnej zásuvky. Šťastný človek prenáša tento pocit na všetkých v miestnosti a určite sa vám bude pracovať ľahšie ako s utrápenými výrazmi tváre a šomraním.

https://ru.depositphotos.com/182451446/stock-illustration-friends-taking-photo-vector-laughing.html?utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brand

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: depositphotos.com


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.