Psychologické triky, ktoré využiješ v každodennom živote

Toto by nás mali učiť v škole.

Zdroj: Hisu lee, Eiliv-Sonas Aceron, Unsplash

Existuje množstvo rôznych psychologických trikov, ktoré ti dokážu pomôcť v tvojom každodennom živote. Či už sa to bude týkať medziľudských vzťahov, alebo tvojho prejedania sa, tieto triky ti určite pomôžu. Naša myseľ sa dá ľahko oklamať, len musíš vedieť, ako na to.

Menší tanier, menší apetít

Ak príliš veľa ješ alebo chceš svoje porcie jedla obmedziť na menšie, zober si menší tanier. Alebo misku, jednoducho riad, na ktorý si jedlo servíruješ. Keď si dáš jedlo na menší tanier, automaticky to vyzerá, že je plný až po okraj.

Ak by si si dal tú istú porciu jedla na veľký tanier, vyzeralo by to možno ako malá porcia. Takto jednoducho sa zahráš so svojou hlavou, ktorá žalúdku pošle vnem, že si toho zjedol veľa.

Brooke Lark, Unsplash

Zívni si a odhaľ človeka, ktorý po tebe zazerá

Všetci sme už niekedy na sebe pocítili pohľad cudzieho človeka, no niekedy si tým nemusíme byť úplne istí. Ako jednoducho a nenápadne odhaliť čumila, ktorý z teba nevie spustiť pohľad? Zívni si. Keďže zívanie je nákazlivé, tak si ten človek – ak sa na teba pozeral – automaticky zívne tiež.

Sleduj farbu očí tvojho budúceho partnera

Ak chceš u niekoho vybudovať dôveru, tak ti stačí pozerať sa mu do očí. Akonáhle sa pri rozhovore niekomu pozeráš uprene do očí, automaticky to vníma tak, že ho počúvaš.

Očný kontakt ti pomôže udržiavať jednoduchý trik: sleduj, akú farbu očí má konkrétny človek, s ktorým sa rozprávaš, a snaž sa ju zapamätať. V prípade, že ide o človeka, s ktorým plánuješ budúcnosť, vďaka tomuto triku venuješ osobe pohľad, ktorý na ňu zapôsobí.

Eyes Looking GIF by A24 - Find & Share on GIPHY

Zapôsob tým, že budeš hovoriť meno človeka

Okrem očného kontaktu si môžeš pomôcť aj tým, že budeš človeka, ktorý sa ti páči, oslovovať jeho menom. Počuť svoje meno je pre nás ako príjemná hudba. Jednoducho tak dosiahneš to, že ťa človek začne mať rád.

Získaj ľahko úplnú odpoveď

Dal si niekomu otázku, no jeho odpoveď bola nedostatočná. V prípade, že sa chceš vyhnúť čiastočným odpovediam, tak s človekom udržuj očný kontakt a jednoducho zostaň ticho. Človek, ktorého si sa pýtal, nadobudne pocit, že jeho odpoveď bola nedostatočná, preto odpovie obšírnejšie.

Shutterstock

Prejdi davom bez problémov

Nikdy nebolo ľahké sa niekam dostať cez dav ľudí, ak nie si práve policajt. Môže ti však pomôcť jednoduchý trik. Upriam pohľad priamo pred seba na cieľ v diaľke, do ktorého sa chceš dostať. A už len kráčaj. Nefunguje však, ak pozeráš do mobilu alebo máš na sebe slnečné okuliare.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
14
Fuuj
Fňuk Fňuk
5
Fňuk
Jeej Jeej
22
Jeej
Uups Uups
12
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
169
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 zaujímavých faktov a mýtov o káve, ktoré nám potvrdil slovenský kávoholik


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME