Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Existuje množstvo rôznych psychologických trikov, ktoré ti dokážu pomôcť v tvojom každodennom živote. Či už sa to bude týkať medziľudských vzťahov, alebo tvojho prejedania sa, tieto triky ti určite pomôžu. Naša myseľ sa dá ľahko oklamať, len musíš vedieť, ako na to.

Menší tanier, menší apetít

Ak príliš veľa ješ alebo chceš svoje porcie jedla obmedziť na menšie, zober si menší tanier. Alebo misku, jednoducho riad, na ktorý si jedlo servíruješ. Keď si dáš jedlo na menší tanier, automaticky to vyzerá, že je plný až po okraj.

Ak by si si dal tú istú porciu jedla na veľký tanier, vyzeralo by to možno ako malá porcia. Takto jednoducho sa zahráš so svojou hlavou, ktorá žalúdku pošle vnem, že si toho zjedol veľa.

Brooke Lark, Unsplash

Zívni si a odhaľ človeka, ktorý po tebe zazerá

Všetci sme už niekedy na sebe pocítili pohľad cudzieho človeka, no niekedy si tým nemusíme byť úplne istí. Ako jednoducho a nenápadne odhaliť čumila, ktorý z teba nevie spustiť pohľad? Zívni si. Keďže zívanie je nákazlivé, tak si ten človek – ak sa na teba pozeral – automaticky zívne tiež.

Sleduj farbu očí tvojho budúceho partnera

Ak chceš u niekoho vybudovať dôveru, tak ti stačí pozerať sa mu do očí. Akonáhle sa pri rozhovore niekomu pozeráš uprene do očí, automaticky to vníma tak, že ho počúvaš.

Očný kontakt ti pomôže udržiavať jednoduchý trik: sleduj, akú farbu očí má konkrétny človek, s ktorým sa rozprávaš, a snaž sa ju zapamätať. V prípade, že ide o človeka, s ktorým plánuješ budúcnosť, vďaka tomuto triku venuješ osobe pohľad, ktorý na ňu zapôsobí.

Eyes Looking GIF by A24 - Find & Share on GIPHY

Zapôsob tým, že budeš hovoriť meno človeka

Okrem očného kontaktu si môžeš pomôcť aj tým, že budeš človeka, ktorý sa ti páči, oslovovať jeho menom. Počuť svoje meno je pre nás ako príjemná hudba. Jednoducho tak dosiahneš to, že ťa človek začne mať rád.

Získaj ľahko úplnú odpoveď

Dal si niekomu otázku, no jeho odpoveď bola nedostatočná. V prípade, že sa chceš vyhnúť čiastočným odpovediam, tak s človekom udržuj očný kontakt a jednoducho zostaň ticho. Človek, ktorého si sa pýtal, nadobudne pocit, že jeho odpoveď bola nedostatočná, preto odpovie obšírnejšie.

Shutterstock

Prejdi davom bez problémov

Nikdy nebolo ľahké sa niekam dostať cez dav ľudí, ak nie si práve policajt. Môže ti však pomôcť jednoduchý trik. Upriam pohľad priamo pred seba na cieľ v diaľke, do ktorého sa chceš dostať. A už len kráčaj. Nefunguje však, ak pozeráš do mobilu alebo máš na sebe slnečné okuliare.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť