Pondelok 25.10.2021
sk
Aurel
cz
Beáta
, Beata

Každý, kto pravidelne, no neúspešne randí, vie, že spoznávanie opačného pohlavia nie je vôbec jednoduché. Niekedy prilákanie toho, koho máme radi, dokáže byť poriadne zložité a my, aj keď nechceme, to už hneď na začiatku po…

A aj keď možno vôbec nie sme také nemožné bytosti, no stres a nervozita urobí svoje. Flirtovať skrátka nevie každý. Existujú však techniky, ktoré sa podľa psychológov preukázali ako úspešné. Toto sú finty, ktoré ti pri flirtovaní môžu pomôcť:

Na mužov zaberá úsmev

Úsmev nie je len znakom priateľskosti a zmyslu pre humor, tiež vraj môže mužom ukázať, či je žena zdravá alebo by bola dobrou matkou. Štúdia z University of British Columbia zistila, že mužov priťahujú usmievavé ženy oveľa viac ako povýšenecké či takzvané „horenosky“. Podľa vedcov to môže byť preto, že úsmev si môžu podvedome spájať s materstvom a submisívnosťou.

Na ženy nezaberá úsmev

Ďalší výskumný projekt University of British Columbia zistil, že ženy považujú usmievajúcich sa mužov za menej atraktívnych v porovnaní s tými hrdými, drzými alebo jemne arogantnými.

Shutterstock

Pokojné vyžarovanie

Pre opačné pohlavie je to atraktívnejšie ako krása. Sebadôvera je skrátka kľúčom k úspechu. Štúdia Dr. Moniky Moore z Webster University v St. Louis, v ktorej boli pozorovaní ľudia v baroch a nákupných centrách, preukázala, že pri flirtovaní neboli najúspešnejší fyzicky najpríťažlivejší ľudia, ale tí najpokojnejší a najuvoľnenejší.

Očný kontakt

Očný kontakt, ktorý trvá dlhšie ako obvykle, môže odhaliť veľa o vzájomnej príťažlivosti a stačí, aby trval 5 sekúnd. Pri komunikácii s potenciálnym partnerom nájdeš aj fyziologický dôkaz jeho záujmu o teba, a tým sú rozšírené zreničky.

Shutterstock

Dotyky

Kontakt je dôležitý. Výskum psychológov v nočnom klube ukázal, že mladé ženy s väčšou pravdepodobnosťou prijmú pozvanie na tanec, ak sa muž dotkne ich predlaktia na 1-2 sekundy. Následkom toho ich vnímali ako sebavedomejších a atraktívnejších.

Červená farba

Mnohé psychologické výskumy preukázali, že príslušníčky nežnejšieho pohlavia, ktoré nosia červenú farbu, sú pre mužov automaticky príťažlivejšie. Jeden z experimentov dokázal, že muži v bare uprednostnili ženu, ktorá mala oblečené červené tričko pred tou, ktorá mala na sebe modrú farbu.

Jedna z teórií spočíva v tom, že medzi červenou a láskou existuje kultúrne spojenie, napríklad, červená sa spája so srdiečkami na Valentína a symbolizuje romantickú náklonnosť. Podľa vedcov táto farba môže byť akýmsi univerzálnym jazykom lásky.

Shutterstock

Pozornosť

Jednou z vecí, ktorá v dnešnej dobe viacerým chýba, je pozornosť. My ľudia máme tendenciu zahĺbiť sa do vlastných myšlienok a starostí až natoľko, že nám na tých ostatných neostane priestor. No ak máš o niekoho záujem, všímaj si. Čo ho teší, o čo sa usiluje, s čím bojuje a na čo je naopak pyšný. To poteší ešte viac ako drahá večera či parádne „fáro“. Človek proste potrebuje vedieť, že ho niekto počúva.

Humor

Profesor Geoffrey Miller, psychológ z University of New Mexico, je presvedčený, že humor je jedným z kľúčových faktorov, pomocou ktorých môžeme určiť, či sa nám osoba páči. Schopnosť byť zábavný naznačuje rýchle myslenie a tvorivosť, ktoré sa vždy hodia vo všetkých aspektoch života. Podľa neho dobrý vtip pomôže mužovi zbaliť dievča omnoho rýchlejšie ako iné, možno tradičnejšie postupy.

Shutterstock

Neistota

Smutné, ale pravdivé. Výskum ukazuje, že sa nám osoba viac páči, keď si nie sme istí, či nám to niekedy bude opätovať. To menej dosiahnuteľné je pre nás lákavejšie. No pravdou ostáva, že všetci sme individuálne osobnosti, všeobecné pravidlá sa na nás nemusia vzťahovať a, každopádne, keď už vieme, že city sú obojstranné, nemali by sme zbytočne predstierať nezáujem.

Rešpekt

Mnohí ľudia túžia po rešpekte, po tom, aby sa k nim niekto správal s úctou, a arogantné správanie ich doslova odpudzuje. Preto je dobré ukázať slušnú výchovu a fakt, že si toho druhého vážiš.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť