Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 4.12.2023
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Od hadov až po tarantuly, ľudia v dnešnej dobe radi chovajú exotické zvieratá ako domácich miláčikov. Ale premýšľali ste niekedy nad tým, aké je to žiť s pumou, ktorá sa správa ako domáca mačka?

Šelma menom Messi, o ktorej píše portál Bored Panda, žije od roku 2016 so svojimi adoptívnymi rodičmi, Aleksandrom a Mariyou, v ich byte v ruskom meste Penza. Messi si užíva život rozmaznaného domáceho miláčika, aj keď… je to predsa puma.

Šelma pomenovaná po známom argentínskom futbalistovi bola predaná do zoologickej záhrady v Penze, keď mala iba tri mesiace. Keďže bol Messi menší, ako mal byť, mal taktiež zdravotné problémy a nemohol ostať v zoologickej záhrade. No nemohol byť ani pustený do divočiny, pretože by to nezvládol.

Pracovníci zoo už začali uvažovať o tom, že ho uspia. Vtedy sa, našťastie, objavil mladý pár, ktorý sa chorľavého zvieraťa s láskou ujal.

Messi sa narodil v roku 2015 o 30 % menší ako bežná puma, navyše má chronické zápaly močového mechúra a svalovú atrofiu. Mladý párik hovorí, že keď ho prvýkrát uvidel, bola to láska na prvý pohľad.

Následne si, samozrejme, dobre zvážili, či sa dokážu postarať o také veľké zviera v domácich podmienkach. Napokon sa však rozhodli, že sa oň postarajú a ihneď začali s liečbou jeho zdravotných ťažkostí.

Aj keď ho majitelia volajú mačiatko, musel byť cvičený ako pes. Bol vo výcvikovom zariadení pre psy a teraz ovláda už okolo desať príkazov. Dmitrijovci chodia so svojou pumou na prechádzky, kúpu ju vo vani a dávajú jej žrať surové hovädzie a kuracie mäso. Skoro ako klasickí psičkári.

Instagramový profil Messiho má už 1,3 milióna sledovateľov, čo je viac, ako má väčšina insta celebritiek. Niet však divu, je veľmi fotogenický.

Keď sa Messi preslávil na internete, veľa ľudí obdivovalo to, ako sa o neho ruský pár stará. No ako pri všetkom, aj tu sa našli kritici, ktorí na Dmitrijovcov naliehali, aby pumu pustili opäť do voľnej prírody. Aleksandr a Maryia však tvrdia, že Messi by nedokázal prežiť vo voľnej prírode.

Prízvukujú taktiež, že sa nesnažia podnecovať ľudí a ani neodporúčajú domestifikáciu púm alebo iných mačkovitých šeliem. Messi je výnimka, pretože je mimoriadne pokojný a jemný, čo je spôsobené tým, že je taký chorľavý, a teda je do určitej miery postihnutý.

Mladá dvojica má však v pláne adoptovať si pre Messiho ešte kamoša, mladého leoparda. To len budú pohľady susedov, keď sa ich vyberú spoločne vyvenčiť…

View this post on Instagram

Знакомим вас с нашим новым любимцем – гепардом Ичель! Ичель девочка, ей 10 лет, родилась она 1 января 2010 года в Кении. В возрасте 5-и лет она была привезена в Россию, где выступала в цирке известной дрессировщицы гепардов Дарьи Костюк. Так вышло, что Ичель была взята в номер на смену погибшему гепарду, и группа из остальных гепардов её не приняла..было решено вывести её из номера и какое-то время Ичель жила в вольере, пока однажды мы не познакомились с Дарьей. Она узнала о Сашиной мечте, знала и видела как мы живем и занимаемся с Месси и вот в канун Нового года Даша сделала такой подарок и передала Ичель нам, чтобы девочка жила в такой же заботе и любви как Месси и Кира❤️ Потребуется время и терпение, чтобы Ичель привыкла к нам и стала доверять, но мы сделаем всё для этого?? . We introduce you to our new favorite – Cheetah Ichel! Ichel is a girl, she is 10 years old, she was born on January 1, 2010 in Kenya. At the age of 5, she was brought to Russia, where she performed at the circus of the famous cheetah trainer Daria Kostyuk. It turned out that Ichel was taken to replace the dead cheetah, and the group of the other cheetahs did not accept her .. it was decided to remove her from the group and for some time Ichel lived in the aviary until one day we met Daria. She learned about Sasha’s dream, she knew and saw how we live and work with Messi, and on New Year's Eve Dasha made such a gift and gave Ichel to us so that the girl would live in the same care and love as Messi and Cyrus❤️ It will take time for Icel to get used to us, but we will do everything for her to trust us and love?? #lion#familylove#mylove#kawaii#fan#gato#gatto#neko#kedi#katze#instapets#котики#catlovers#kitten#kittens#instapet#mycat#catlover#animal#animals#cat#cats#puma#myfamily#pet#pets#семья#кот#москвасити#питер❤️

A post shared by I_am_puma (@l_am_puma) on

Zdroj: Bored Panda, Bored Panda


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.