Sobota 27.11.2021
sk
Milan
cz
Xenie

Pytliakovi hrozí päťročný trest, jeleňovi odrezal hlavu

Jeleňa ulovil člen poľovného združenia, avšak nedohľadal ho.


Policajti z Partizánskeho pátrajú po neznámom páchateľovi, ktorý ulovenému jeleňovi odrezal hlavu aj s parožím a odniesol si ju. Ako informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti, jeleň bol pred týmto skutkom členom poľovného združenia riadne ulovený, avšak nedohľadaný.

Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu pytliactva. „Vzhľadom na škodu spôsobenú príslušnému poľovníckemu združeniu a spoločenskú hodnotu konkrétneho jeleňa hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov,“ uviedla polícia.

Polícia upozorňuje, že v prípade nálezu uhynutej poľovnej zveri je potrebné túto skutočnosť oznámiť príslušnému poľovníckemu združeniu, prípadne polícii. „Akékoľvek neoprávnené prisvojenie si celej zveri alebo len jej časti je možné považovať za protiprávne konanie v oblasti poľovníctva, v tomto konkrétnom prípade ide dokonca o trestný čin pytliactva,“ dodala polícia.

Tá zároveň vyzýva verejnosť k poskytnutiu informácií vedúcich k zisteniu zatiaľ neznámeho páchateľa. Políciu možno kontaktovať na známom čísle 158 alebo na facebookovom profile Polícia SR – Trenčiansky kraj prostredníctvom súkromnej správy.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť