Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 10.6.2023
sk
Margaréta
, Gréta
cz
Gita, Margita

R. Mikulec podporuje zníženie veku na vstup do Policajného zboru

Záujemcovia by sa mohli do zboru prihlásiť bezprostredne po ukončení úplného stredoškolského vzdelania.


Dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) podporuje navrhované zníženie vekovej hranice na vstup do Policajného zboru (PZ) na 18 rokov. Zabezpečí to podľa neho lepší prísun ľudí na policajné útvary. Vyplýva to z jeho stredajšej reakcie na poslanecký návrh novely zákona o štátnej službe príslušníkov PZ, ktorý poslanci Národnej rady SR tento týždeň posunuli do druhého čítania.

Mikulec podotkol, že hranica 18 rokov platila aj v minulosti, zmenu na 21 rokov označil za „systémovú chybu“. Vysvetlil, že v prípade schválenia zmien budú mladí ľudia nastupovať priamo na útvar, potom pôjdu do škôl a po ich absolvovaní sa vrátia späť. Príprava sa tak podľa neho ešte skvalitní, keďže mladí policajti budú v kontakte s praxou. Pripomenul, že Policajný zbor je roky personálne poddimenzovaný.

Predkladatelia v novele navrhujú zmenu veku na 18 rokov. Zároveň sa má zo zákona vypustiť štátna služba kadeta. Od zmien očakávajú, že prispejú k väčšiemu záujmu občanov o službu v polícii. Záujemcovia by sa mohli do zboru prihlásiť bezprostredne po ukončení úplného stredoškolského vzdelania. Predkladatelia argumentovali aj potrebu zabezpečenia personálnej stability, a to i v súvislosti s aktuálnou bezpečnostnou situáciou.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje