Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Vzťahovačnosť? Detská panovačnosť? Ako to, že kritizujú takú jedinečnú udalosť? Niekto celý život sníva o tom, že jeho strasti a útrapy budú raz sfilmované na veľkom plátne. Musíš si však priznať, že ani ty by si nebol nadšený, ak by režiséri zbytočne preháňali a z tvojho života spravili nemysliteľnú drámu. Prípadne z teba toho najväčšieho záporáka.

Ani týchto 5 ľudí nebolo spokojných s filmovým/seriálovým stvárnením ich života. A dôvod? To sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch.

1. Mark Zuckerberg

Film o zakladateľovi jednej z najpopulárnejších sociálnych sietí na svete je asi každému známy – Sociálna sieť. Vo filme ho stvárnil herec Jesse Eisenberg a celkovo sa tešil značnej popularite medzi divákmi. Ak si ho už videl, tak určite vieš, že Zuckerberg nebol práve postavou, ktorú by si každý zamiloval. Práve naopak.

Podľa skutočného Zuckerberga bol film vo viacerých oblastiach nepresný a pritiahnutý za vlasy. Údajne len preto, aby zaujal oko diváka. Niektoré skutočnosti dokonca zakladateľa Facebooku celkom zaboleli. Jednou z nich je napríklad dôvod vzniku tejto sociálnej siete, ako bol vyobrazený vo filme – vynašiel ju preto, aby zaujal ženy krátko po rozchode. V skutočnosti nebol vôbec single. Čo však autori skutočne vystihli, bol Zuckerbergov šatník.

Shutterstock

2. Britská kráľovská rodina

Dobre, toto nie je len jeden nespokojný človek, ale rovno celá rodina. Už asi tušíš, s čím bola kráľovská rodina nespokojná. Asi nie je prekvapením, že nepatria medzi skalných fanúšikov netflixovského seriálu Koruna. To potvrdilo aj mediálne oddelenie pre styk s verejnosťou, ktoré sa vyjadrilo, že rodina neschvaľuje produkciu tohto seriálu a už vôbec sa do nej nebude zapájať.

Osobitne sa pozrime na detaily, s ktorými rodinní príslušníci nesúhlasia. Princ William nebol úplne spokojný s prezentáciou vzťahu jeho rodičov v 4. sérii. Kráľovná Alžbeta II. bola zase pobúrená stvárnením princa Phillipa ako necitlivého otca pri výchove princa Charlesa.

S celkom veľkou presnosťou tak môžeme tvrdiť, že kráľovská rodina sa tomuto titulu vyhýba a aj sa naďalej bude.

Shutterstock

3. Susanna Kaysen

Neznáme meno, ktoré nič nehovorí? Stvárnenie jej biografie však určite poznáš, nesie rovnaké meno ako známy film z konca 90. rokov – Girl, Interrupted. Vo filme stvárnila Susannu Kaysen prvotriedna herečka Winona Ryder po boku ešte ikonickejšej Angeliny Jolie. Podľa slov skutočnej Kaysen, ktorá prežila tento zážitok, sa Ryder ani len nepriblížila k skutočnému vyobrazeniu. Produkcia zmenila vo filme veľa vecí, aby zaujala oko diváka. Množstvo postáv prešlo razantnou zmenou charakteru.

Čo sa Kaysen ale naozaj páčilo, bolo stvárnenie sociopatickej Lisy v podaní Angeliny Jolie, ktorá za túto úlohu získala Oscara. Herečka sa údajne vynikajúco priblížila tejto nezvyčajnej postave, ktorá zostala najviac zachovaná z celých memoárov.

Columbia Pictures / MovieStillsDB

4. Julian Assange

Ak niekto skutočne nebol nadšený z filmu o svojom živote, tak to bol určite Julian Assange, medzinárodne hľadaný zakladateľ stránky WikiLeaks. Ten podnikol dokonca osobné kroky, keď sa skontaktoval priamo s Benedictom Cumberbatchom, ktorý ho vo filme stvárnil. Naliehal predovšetkým na to, že jeho produkcia by mohla dopadnúť zle pre neho a ľudí, na ktorých mu záleží. Zároveň existovalo riziko, že by takýto film „pochoval“ všetku dobrú prácu, ktorú ľudia vo WikiLeaks urobili.

Ako by sme očakávali, WikiLeaks sa blysli zverejnením samotného scenára spoločne so 4000-slovnou esejou o tom, prečo je natočenie filmu zlé.

Profimedia.sk

5. David Letterman

TV film z produkcie HBO o vzťahu Jaya Lena a Davida Lettermana v boji o stoličku ústrednej postavy programu Hosting The Tonight Show nepotešil druhého menovaného. Nielenže je trpkým pripomenutím, že program napokon prevzal jeho sok, taktiež ide o premárnený filmový potenciál.

Letterman nenechal nitku suchú ani na predstaviteľovi seba samého. Johna Michaela Higginsa, ktorý ho stvárnil, prirovnal k psychotickému šimpanzovi.

Shutterstock

Tagy:

Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.