Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 20.5.2024
sk
Bernard
cz
Zbyšek
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

Radšej sa im vyhni. 5 typov toxických ľudí, ktorí na teba číhajú hádam na každom kroku

Utekaj od nich čo najďalej!

Za svoj život spoznáme niekoľko stoviek až tisíc ľudí. S niektorými si rozumieme, niektorým by sme sa najradšej vyhýbali. Ideálne do konca života. Za ten dlhý čas strávený na tejto planéte si začneme všímať rovnaké typy ľudí. Ľudské bytosti sú unikátne, ale s niektorými „modelmi“ sa proste stretneš viackrát. Aj keby si nechcel.

V EMEFKA sme sa pozreli na tie typy ľudí, ktorých vyslovene nevystojíme. Nikto. A ak sa v tom nájdeš… nuž, je načase začať na sebe pracovať!

1. Kráľovné drámy

Dobre, musíme si na rovinu priznať, že občas sa každý premení na kráľovnú drámy. Obzvlášť my, ženy, počas našich červených dní. Tento typ ľudí však dokáže drámu spraviť vyslovene zo všetkého. Akože fakt zo všetkého. Stačí jeden vtip, prípadne nejaká poznámka a už je oheň na streche.

Zdujú sa v lícach lepšie ako také bezsrsté hraboše. V najlepšom prípade zostanú úplne ticho – táto taktika je známa ako tichá ignorancia, ktorou vás kráľovné drámy chcú prinútiť k ospravedlneniu. V tom horšom prípade nastane podráždené vrieskanie, obviňovanie a urážanie. Však lebo… aj ty si ju urazil, tak čo by ti nepovedala svoje. A že to ona preháňa? To vieš. Ona ti len vracia požičané.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Klebetník obecný

Snáď neexistuje niekto taký, kto by nestretol človeka, ktorý pozná asi všetky klebety mesta, v ktorom žije. Niekedy máš pocit, že táto osoba funguje ako Sauronovo oko. Vidí úplne všetko, vie o všetkom, čo sa v piatok na diskotéke stalo. A že sa Majo pobil s Freďom, lebo išlo o Olíviu, a tak ďalej.

Najhoršie na tomto type človeka je to, že rozširuje aj také veci, o ktorých nevie, či sú pravdivé. Začína to obvykle takto: „Počul som od bratovej kamarátkinej sesternicinej mačky, že…”. Čerešničkou na torte je to, keď sa stretnete a na takej Anete nenechá ani nitku suchú, ale ešte v ten deň pridá fotku s tou istou Anetou s popisom: BFF!

ArtCaveManiac / EMEFKA
Svoj dom nechal röntgenovať kvôli duchom. John Du Pont bol paranoidný miliardár a vrah

Odporúčame prečítať:

Svoj dom nechal röntgenovať kvôli duchom. John du Pont bol paranoidný miliardár a vrah

3. Chronický klamár

Klamú všetci. Česť výnimkám. Každý však aspoň raz zaklamal. Či už si ako malé dieťa hovoril kamarátom v družine, že si cez víkend bol na koncerte Jonas Brothers, alebo si pred rodičmi hovoril, že od cigariet smrdíš preto, lebo Tomáš fajčí. Nie ty, to Tomáš. Preto si celý nasmradnutý. Hej, aj prsty ti smrdia, lebo… no, musel si podržať Tomášovi cigaretu.

Tento typ však klame úplne stále. Aj keď už dávno nie je dieťa a ani tínedžer. Úplne najradšej klame napríklad o tom, že si zabudol peňaženku. Oznámi to akurát v momente, keď treba platiť. Vraj si ju zabudol, bože, a toľko má zaplatiť… nevezmeš to za neho? Na druhý raz zase či nemáš cigaretu, lebo on akurát dofajčil. Alebo že tá baba je len kamarátka, nikto taký. Hej, hej… srdiečka si posielajú len tak z vtipu. Nerob paniku.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.