Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Radšej si vezmi dáždnik. Slovákov čaká nepríjemná daždivá zmena počasie

Na škodu nebude ani nepremokavá obuv.


Posledné týždne sme si vychutnávali celkom príjemné, miestami až jarné počasie. Nuž, tomu je koniec. Ak pôjdeš dnes von, tak si vezmi so sebou radšej rovno aj dáždnik. Ako informuje iMeteo, čaká nás poriadne nepríjemná daždivá zmena počasia.

Aj napriek tomu, že príde nepríjemné sychravé počasie, tak nás čakajú stále relatívne teplé dni na to, že je február. Väčšinu územia Slovenska čaká v nasledujúcich dňoch zamračené počasie sprevádzané zrážkami, sneh sa však ukáže minimálne.

Daždivá zmena počasia odštartuje na Slovensku už dnes. Všimnúť si si ju mohol už od skorého rána, doobeda by malo byť výrazne oblačno a zamračene. Zo západu sa tiahnu aj nepríjemné zrážky.

Ak pôjdeš niekam von, tak si určite so sebou vezmi dáždnik a ideálne aj topánky, ktoré ti hneď nepremoknú. Čo sa týka oblastí, kde je sneh, tak ten sa bude podľa všetkého rovno aj topiť.

mimoriadne nebezpečné počasie
Shutterstock

Mohlo by ťa zaujímať:

Sťažovanie sa na počasie a všetky s tým súvisiace veci, ktoré všetci tak milujeme

Aj napriek tomu celkom teplé počasie

Čo sa týka teploty, tak poväčšine sa na strednom a východnom Slovensku budeme pohybovať okolo +3 °C, pričom západ na tom bude o čosi lepšie, tam sa môžu teploty vyšplhať až na +8 °C. Potešujúca je maximálna teplota, ktorá by mala dosiahnuť na západe hodnoty až +13 °C, na strede a východe zas do +8 °C.

Západné Slovensko zasiahne severozápadný vietor, čo môže spôsobiť mierne teplotné výkyvy. Zvyšok Slovenska by mal byť v poriadku, maximálna rýchlosť vetra by mala byť do 25 km/h.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.