Rady do života, ktoré ti pomôžu pochopiť seba aj svoje okolie

Niektoré by sa mali učiť povinne v škole a mali by sme jednoduchší život.

Zdroj: picjumbo.com / Pexels

Všetci mávame občas v živote obdobie, keď sa cítime byť tak trochu stratení. Pri dnešnej uponáhľanej dobe je úplne prirodzené, že zabúdame myslieť na seba, a potom máme pocit, že robíme neustále len niečo zlé. Občas by sa nám každému hodili nejaké rady do života, ktoré by nám pomohli nájsť správny smer.

Keďže človek nepadá z neba učený, tak sa buď učí z vlastných chýb alebo z chýb druhých. Potom sú tu však ešte ľudia, ktorí si idú po radu k odborníkovi, napríklad k terapeutovi. Pozbierali sme niekoľko takýchto rád, ktoré ťa prinútia zamyslieť sa. Pri mnohých sa zastavíš a povieš si: „Prečo mi to doteraz nik nepovedal?‘‘

ElisaRiva, pixabay (https://pixabay.com/sk/illustrations/mozog-myseľ-psychológie-nápad-2062057/)

Nevenuj čas tomu, z čoho nemáš úžitok

Môžu to byť ľudia, činnosť alebo často spomínané sociálne siete. Vypustiť niektoré veci a ľudí z našich životov býva ťažké, no je to len o zvyku. Možno si to neuvedomuješ, no napríklad bezcieľne scrollovanie sociálnych sietí ti mnohokrát nič neprináša. Vieš ho nahradiť čítaním knižiek, článkov a podobne. Z tých však budeš mať väčší úžitok.

Netreba sa trápiť kvôli veciam, ktoré nevieš ovplyvniť

Mnoho ľudí sa zvykne trápiť vecami, ktoré nevedia zmeniť a nedajú sa zmeniť. Nevieš si potom tak dobre užívať veci, ktoré by si mal prežívať naplno. Napríklad, trápiť sa nad nejakým svojím rozhodnutím, ktoré si urobil v minulosti, je zbytočné. V tom momente si to chcel urobiť, tak prečo to teraz ľutovať. Navyše, všetky takéto veci nás formujú a dávajú nám lekcie do života.

@thecityofjules (https://twitter.com/thecityofjules/status/1022870860452048896?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.buzzfeed.com%2Fannaborges%2Ftherapy-lesson-tweets)
@abigailraewhit (https://twitter.com/abigailraewhit/status/1035368473407447040?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.buzzfeed.com%2Fkatangus%2Ftherapy-tweets)

Mysli aj na oddych

Odvšadiaľ sa na nás sypú články o produktivite, o tom, ako by sme mali vstávať o piatej ráno a netvoriť žiaden odpad. Takéto články môžu byť inšpiratívne, no netreba to všetko brať úplne vážne a snažiť sa byť za každú cenu dokonalý. Naháňame sa za skvelými výsledkami, nechceme byť leniví, no niekedy treba aj to.

Netreba mať zo seba zlý pocit, ak jeden víkend celý preležíš v posteli pri filmoch a nič si neurobil. Občas treba mať aj také dni. Ak nebudú, telo si ich samé vypýta a potom uvidíš, že ochorieš v tú najnevhodnejšiu chvíľu. Nezabúdaj, že v živote treba mať balans.

Neporovnávaj sa s ostatnými

Sociálne siete nám vytvárajú akúsi bublinu, kde sú zobrazení len dokonalí ľudia, ktorí akoby nemali žiadne problémy. Vždy sú pekne oblečení, nalíčení, sú fit a neustále niečo robia.

Nik však na sociálnych sieťach nezobrazuje hádky s partnerom, to, ako jedia o desiatej čokoládu alebo ako plačú, lebo sa jednoducho niečo pokazilo… nadobúdame tak pocit, že všetci okolo nás sú dokonalí, len my nie. Čokoľvek, čo robíš, či je to zdravé jedenie, čítanie alebo športovanie, by si mal robiť pre seba a nie pre tvojich followerov.

@hoepamine (https://twitter.com/hoepamine/status/1111186935337439233?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.buzzfeed.com%2Fkatangus%2Ftherapy-tweets)

Zastav negatívne myšlienky

Ak je nedeľa poobede a ty myslíš na to, ako musíš ísť zajtra do práce, nijak si tým nepomáhaš. Kazíš si svoju nedeľu premýšľaním nad niečím, čo nevieš ovplyvniť. Pondelok príde tak či tak.

Zbytočne sa stresuješ. Rovnako to je zbytočné pri akejkoľvek situácii. Ak máš nepríjemný pocit, že ideš v pondelok do práce, tak ju zmeň, urob pre to niečo, ale tieto myšlienky ti nijak nepomôžu zmeniť situáciu.

Šťastie musíš nájsť v sebe a nie v partnerovi

Možno to znie ako drísty z nejakej motivačnej knihy, no časom na to prídeš aj sám. Človek musí byť najskôr vyrovnaný sám so sebou a mať sa rád. Mnoho ľudí sa vrhne do vzťahu s tým, že sú nešťastní a hľadajú šťastie práve v tom partnerovi.

Toto však nikdy poriadne nefunguje. Najprv by si mal byť šťastný sám so sebou, inak budeš toho človeka ťahať so sebou na dno. Nehľadajte si v partneroch svoju záchranu.

InfernalWedgie, reddit (https://www.reddit.com/r/AskReddit/comments/7pb5oj/serious_redditors_who_have_had_counsellingtherapy/)
@ArmedWithWords (https://twitter.com/ArmedWithWords/status/1110154391930195969?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.buzzfeed.com%2Fkatangus%2Ftherapy-tweets)

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
12
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Rozdiely medzi pitím mladých ľudí a tých, ktorým už ťahá na tridsiatku


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME