Rakúski dizajnéri vymysleli park a lá bludisko. Dodržíš vďaka nemu bezpečný odstup

S nápadom prišli kvôli situácii spôsobenej pandémiou.

Zdroj: Profimedia

Mnoho mestských parkov a verejných priestranstiev je zatvorených v čase, keď ľudia najviac potrebujú pohyb na čerstvom vzduchu, ktorý prispieva k našej fyzickej i psychickej kondícii.

A tak prišli rakúski dizajnéri s nápadom, ako zabezpečiť v mestskom parku bezpečné odstupy. Informuje o tom portál Hypebeast.

Na čerstvom vzduchu, no bezpečne

Architekti zo štúdia Precht predstavili svoj návrh unikátneho parku, ktorý by umožnil ľuďom byť vonku na čerstvom vzduchu a zároveň dodržiavať sociálne dištancovanie. Vypracovali návrh mestského parku, ktorý je upravený do formy bludiska. Medzi návštevníkmi tak vznikne takmer dvojmetrový odstup.

Bludisko dostalo aj výstižný názov „Parc de la Distance“. Pri zhotovení návrhu sa firma nechala inšpirovať francúzskymi barokovými záhradami.

Profimedia

Bezpečnostné opatrenia

Viedenský park bude pozostávať z paralelných ciest oddelených 90-centimetrovými živými plotmi usporiadanými do tvaru špirály. Do každého „pruhu“ bude mať prístup len jedna osoba. Popritom bude na jeho začiatku a konci brána, ktorá bude zobrazovať, či je daný pruh obsadený. Prechádzka by mohla v priemere trvať cca 20 minút.

Profimedia

Poslúži aj po pandémii

Firma dodáva, že park by po pandémii nestratil svoje využitie. Stále by mohol slúžiť ako mestská oáza, resp. „núdzový únik“ z hluku a ruchu veľkomesta.

Zakladateľ štúdia, Chris Precht, prišiel s nápadom po tom, čo sa kvôli COVID-19 uzavreli početné verejné priestranstvá po celom svete. Dodáva, že sa inšpiroval skúsenosťami z vlastného života. Aj keď žil na mnohých miestach vo svete, nikdy nemal možnosť byť na verejnosti a zároveň sám. Jeho park to avšak umožní. Firma zatiaľ neuviedla, kedy presne má začať realizácia ich návrhu.

Profimedia
Profimedia
Profimedia

Zdroj: Hypebeast

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Corona info: Bol vytvorený nový model predpokladaného šírenia nákazy na Slovensku

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME