Streda 28.9.2022
sk
Václav
cz
Den české státnosti | Václav
, Václava

Mnoho mestských parkov a verejných priestranstiev je zatvorených v čase, keď ľudia najviac potrebujú pohyb na čerstvom vzduchu, ktorý prispieva k našej fyzickej i psychickej kondícii.

A tak prišli rakúski dizajnéri s nápadom, ako zabezpečiť v mestskom parku bezpečné odstupy. Informuje o tom portál Hypebeast.

Na čerstvom vzduchu, no bezpečne

Architekti zo štúdia Precht predstavili svoj návrh unikátneho parku, ktorý by umožnil ľuďom byť vonku na čerstvom vzduchu a zároveň dodržiavať sociálne dištancovanie. Vypracovali návrh mestského parku, ktorý je upravený do formy bludiska. Medzi návštevníkmi tak vznikne takmer dvojmetrový odstup.

Bludisko dostalo aj výstižný názov „Parc de la Distance“. Pri zhotovení návrhu sa firma nechala inšpirovať francúzskymi barokovými záhradami.

Profimedia

Bezpečnostné opatrenia

Viedenský park bude pozostávať z paralelných ciest oddelených 90-centimetrovými živými plotmi usporiadanými do tvaru špirály. Do každého „pruhu“ bude mať prístup len jedna osoba. Popritom bude na jeho začiatku a konci brána, ktorá bude zobrazovať, či je daný pruh obsadený. Prechádzka by mohla v priemere trvať cca 20 minút.

Profimedia

Poslúži aj po pandémii

Firma dodáva, že park by po pandémii nestratil svoje využitie. Stále by mohol slúžiť ako mestská oáza, resp. „núdzový únik“ z hluku a ruchu veľkomesta.

Zakladateľ štúdia, Chris Precht, prišiel s nápadom po tom, čo sa kvôli COVID-19 uzavreli početné verejné priestranstvá po celom svete. Dodáva, že sa inšpiroval skúsenosťami z vlastného života. Aj keď žil na mnohých miestach vo svete, nikdy nemal možnosť byť na verejnosti a zároveň sám. Jeho park to avšak umožní. Firma zatiaľ neuviedla, kedy presne má začať realizácia ich návrhu.

Profimedia
Profimedia
Profimedia

Zdroj: Hypebeast


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť